Відбувся профорієнтаційний урок для учнів Надорожнянського НВК

Дата: 26.09.2019 13:14

Одним  із  основних  напрямків  діяльності  служби  зайнятості  є  профорієнтаційна   робота  з  учнівської  молоддю.                                                                                                                                  З  метою  підвищення  рівня  інформованості  учнів  про  світ  професій, популяризації  робітничих  професій,   допомоги   школярам  у  виборі  свого професійного  майбутнього   25  вересня  2019   року  фахівець  з профорієнтації  Тлумацької   районної   філії  Івано-Франківського  обласного  центру зайнятості   Мар’яна Олійник  провела  профорієнтаційний  урок  для 15 учнів 8 та 9 класів   Надорожнянського НВК.

В  ході  уроку  учні   ознайомилися  з  професіями,  актуальними  на ринку  праці  району,   послугами,  що надаються  центром  зайнятості, основною   формулою   вибору  професії  «Хочу. Можу. Треба»,  класифікували  професії   за  приналежністю  до  однієї  з  п’яти  груп,  розбирали  ситуації,   що стосуються професійного вибору.

На завершення уроку  М.Олійник  ознайомила учнів з платформою для онлайн профорієнтаційного тестування «Моя  професія: консультаційна мережа» для визначення професійних інтересів, здібностей та психологічних схильностей, а також рекомендувала  отримати індивідуальні консультації фахівців  служби  зайнятості, записавшись на  прийом через сервіс “Електронна черга”.

Також, 25 вересня  2019 року було проведено зустріч учнів Надорожнянського НВК з представниками професії бармен, офіціант, кухар, продавець у ПП Мітітелу Даниїла Михайлівна. Розпочала Професіографічну екскурсію спеціаліст районної філії Мар’яна Олійник, звернувши увагу учасників на фактори, які необхідно враховувати щоб вибір професії був справді свідомим і вільним: поінформованість про професію, знання своїх можливостей, уміння співвідносити особисті риси з вимогами, які ставить професія. Під час професіографічної екскурсії учні побачили робочі місця працівників, мали можливість поспілкуватися з ними та спостерігати за роботою досвідчених професіоналів.На завершення заходу  підприємець  Д.Мітітелу наголосила, що даний захід сприяє підвищенню поінформованості серед учнівської молоді, підвищує їх інтерес до професій, актуальних на місцевому ринку праці,та побажала юним учасникам вдалого вибору професійної долі.