ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 02.10.2019 17:03

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати

у серпні 2019 року

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у серпні 2019р. становив 8890 грн, що майже у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у серпні 2019р.  спостерігався в сільському господарстві, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 43,9% – у 2,2 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у сфері надання інших видів послуг, у поштовій та кур’єрській діяльності (не перевищували 57,1% середнього показника по області).

Заробітна плата у серпні 2019р. порівняно з липнем 2019р. зменшилась на 6,4%, а відносно серпня 2018р. збільшилась на 14,1%.

Індекс реальної заробітної плати у серпні 2019р. порівняно з липнем 2019р. становив 94,1%, відносно серпня 2018р. – 105,4%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 вересня 2019р. становила 36,3 млн.грн, що складає 2,2% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2019р., та 1,3% суми заборгованості по державі. Упродовж серпня 2019р. сума заборгованості збільшилась на 3,9%.

Станом на 1 вересня 2019р. у сфері охорони здоров’я заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів становила  1,5 млн.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 38,7% припадає на економічно активні підприємства, 61,3% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (56,9% від загальної суми) та сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (33,3%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати

на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 вересня 2019 року

Станом на 1 вересня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 36,3 млн.грн, що складає 2,2% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2019р.

У порівнянні з 1 серпня 2019р. борг із виплати заробітної плати збільшився на 1,4 млн.грн, або на 3,9%. Упродовж серпня сума боргу  збільшилась у м.Івано-Франківську (на 919,5 тис.грн), Рогатинському (на 242,1 тис.грн), Богородчанському (на 116,2 тис.грн), Тисменицькому (на 107,4 тис.грн), Косівському (на 99,7 тис.грн) та Тлумацькому (на 71,8 тис.грн) районах. Водночас у містах Бурштині та Калуші спостерігалося зменшення суми заборгованості на 154,5 тис.грн та  на 38,5 тис.грн, відповідно

На підприємства обласного центру припадає 69,9% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 14,7%, м.Бурштина – 6,6%, Косівського району – 3,2%, Рогатинського – 1,9%, м.Калуша – 1,6%, Богородчанського району – 1,5% та Тлумацького – 0,6%. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість із виплати заробітної плати в області за рахунок бюджетних коштів на 1 вересня 2019р. становила 1471,1 тис.грн, в тому числі у районах: Богородчанському – 545,4 тис.грн, Рогатинському – 700,1 тис.грн та Тлумацькому  – 225,6 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 38,7% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Богородчанського, Косівського, Рогатинського та Тлумацького районів цей показник складає 100%, м.Калуша – 50,6%, Тисменицького району – 46,2%, м.Івано-Франківська – 24,7%.

У м.Івано-Франківську 75,3% суми заборгованості з виплати заробітної плати, у Тисменицькому районі – 53,8%, у м.Калуші – 49,4% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 61,3%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019