Урочистості з нагоди Дня захисника України, 77-ої річниці створення Української Повстанської Армії та Дня Українського козацтва

Дата: 15.10.2019 10:09

У понеділок, 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці в Україні відзначили одразу три свята – День захисника України, 77-у річницю створення УПА та День українського козацтва. День захисника України можна назвати одним з найбільш важливих та молодих свят для нашої країни. Також на 14 жовтня припадає й День українського козацтва, так як козаки вважали Богородицю своєю заступницею, в народі друга назва цього свята – Козацька Покрова.

З нагоди цього свята в місті Тлумач, біля пам’ятника Борцям за волю України, пройшли урочистості, на які зібралися представники влади, духовенство, учасники АТО, вояки УПА, молодь, громадськість міста.

Під час заходу поіменно згадали наших героїв-земляків, які життя своє віддали на Донбасі та вшанували їх хвилиною мовчання. А також поклали квіти до пам’ятника борцям за волю України та символічних знаків учасникам АТО та Небесній Сотні.

З вітальним словом до громадськості звернувся міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський, голова Тлумацької районної ради Василь Двояк, перший заступник голови Тлумацької райдержадміністрації Микола Присяжнюк та військовий комісар Тлумацького району Віталій Непеляк.

В рамках заходу нагородили подяками та грошовими преміями учасників АТО з Тлумацької ОТГ.

Закінчилося віче піснею «Нам є що захищати» у виконанні чоловічого ансамблю Тлумацького народного дому (кер. Р. Бойчук).

В рамках заходу діяла виставка технічних робіт вихованців Тлумацького БДЮТ (кер. В. Цимбалій).

Вулицями міста пройшли святковим маршем учні Тлумацької гімназії та Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст. виконуючи стрілецькі пісні (кер. В. Драч).

Після урочистостей, під супровід духового оркестру Тлумацької дитячої музичної школи, усі вирушили Ходою пам’яті до міського кладовища, де пройшла панахида за загиблими борцями за волю України біля могили воїнів УПА.