Урочистості з нагоди Дня захисника України пройшли в селах Тлумацької ОТГ

Дата: 15.10.2019 13:35

Б’ють дзвони на Покрови нині,

Героям слава, слава Україні!

Схилімо голови в скорботну цю хвилину,

Віддаймо шану тим, хто у боях загинув.

13-14 жовтня в селах Тлумацької ОТГ пройшли урочистості з нагоди Дня захисника України, 77-ї річниці створення УПА та Дня українського козацтва. Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

Так жителі сіл Тлумацької ОТГ зібралися біля символічних могил, де згадали про подвиги наших героїв, які загинули за волю та незалежність України. Аматори народного мистецтва співали пісні та читали вірші, а місцеві священнослужителі відправили панахиди.