ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 01.11.2019 09:14

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у вересні 2019 року

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у вересні 2019р. становив 9017 грн, що майже у 2,2 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у вересні 2019р.  спостерігався на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області у 1,5–2 рази. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності, сфері надання інших видів послуг (не перевищували 56,5% середнього показника по області).

Заробітна плата у вересні 2019р. порівняно з серпнем 2019р. збільшилась на 1,4%, а відносно вересня 2018р. – на 16,2%.

Індекс реальної заробітної плати у вересні 2019р. порівняно з серпнем 2019р. становив 100,8%, відносно вересня 2018р. – 108,3%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 жовтня 2019р. становила 41,6 млн.грн, що складає 2,5% фонду оплати праці, нарахованого за вересень 2019р., та 1,3% суми заборгованості по державі. Упродовж вересня 2019р. сума заборгованості збільшилась на 14,8%.

Станом на 1 жовтня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів становила 5,1 млн.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 46,6% припадає на економічно активні підприємства, 53,4% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (53,7% від загальної суми) та сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (29%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 жовтня 2019 року

Станом на 1 жовтня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 41,6 млн.грн, що складає 2,5% фонду оплати праці, нарахованого за вересень 2019р.

У порівнянні з 1 вересня 2019р. борг із виплати заробітної плати збільшився на 5,4 млн.грн, або на 14,8%. Упродовж вересня сума боргу збільшилась у Косівському районі (на 2,9 млн.грн), м.Івано-Франківську (на 505,6 тис.грн), Рогатинському районі (на 390,2 тис.грн), Богородчанському (на 364,6 тис.грн), м.Бурштині (на 288,4 тис.грн), Тисменицькому районі (на 114,8 тис.грн), Тлумацькому (на 25,5 тис.грн), м.Калуші (на 15,8 тис.грн). Виникла заборгованість із виплати заробітної плати у Долинському районі в сумі 776,9 тис.грн.

На підприємства обласного центру припадає 62,1% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 13,1%, Косівського – 9,7%, м.Бурштина – 6,4%, Рогатинського району – 2,6%, Богородчанського – 2,2%, Долинського – 1,9%, м.Калуша – 1,4%, та Тлумацького району – 0,6%. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість із виплати заробітної плати в області за рахунок бюджетних коштів на 1 жовтня 2019р. становила 5,1 млн.грн, в тому числі у  Богородчанському – 910 тис.грн, Косівському – 2,9 млн.грн, Рогатинському – 1,1 млн.грн та Тлумацькому  – 251,1 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 46,6% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Богородчанського, Долинського, Косівського, Рогатинського та Тлумацького районів цей показник складає 100%, м.Калуша – 51,9%, Тисменицького району – 47,3%, м.Івано-Франківська – 26,2%.

У м.Івано-Франківську 73,8% суми заборгованості з виплати заробітної плати, у Тисменицькому районі – 52,7%, у м.Калуші – 48,1% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 53,4%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019