У місті Тлумач відзначили 101-річницю створення ЗУНР

Дата: 01.11.2019 14:43

01 листопада 1918 року була створена Західноукраїнська Народна Республіка на західноукраїнських землях, що перебували в складі Австро-Угорщини. З нагоди цієї події в Тлумацькому народному домі, у п’ятницю 01 листопада, проходили урочистості з нагоди 101-річниці створення ЗУНР. Ця дата безпосередньо торкнулася м. Тлумач, так як тут проживав та працював Іван Макух - адвокат, громадсько-політичний діяч та міністр внутрішніх справ ЗУНР.

Розпочалися урочистості в Тлумацькому народному домі козацьким маршем у виконанні духового оркестру Тлумацької дитячої музичної школи. На заході лунали патріотичні пісні про Україну у виконанні викладачів та вихованців Тлумацької дитячої музичної школи, аматорів народного мистецтва Тлумацької ОТГ, були представлені танцювальні композиції.

Члени молодіжної ради поклали квіти до пам’ятника міністру внутрішніх справ ЗУНР Івану Макуху.

З вітальним словом до громади звернувся секретар Тлумацької міської ради ОТГ Ігор Денькович, який традиційно вручив щорічну премію імені Івана Макуха історику, краєзнавцю, директору громадського музею Григора Крука с. Братишів Боднарчуку Петру Миколайовичу, який вже багато років вкладає свою працю в дослідження історії рідного краю.

Лауреат премії у своєму виступі на декілька хвилин переніс усіх присутніх в ті далекі часи творення української державності.

Також зі словом виступив голова Тлумацького меморіалу, сина хорунжого січового стрільця Іллі Завідовського Зеновій Завідовський.

Завершився захід піснею «Величальна Україні» у виконанні народного аматорського хору «Відродження» Тлумацького народного дому (кер. І. Миринда).