ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Застерігаємо аграріїв: посівам сільськогосподарських

культур загрожують мишоподібні гризуни

Впродовж жовтня в області склались оптимальні умови для зростання щільності та популяції мишоподібних гризунів. Їх розвиток проходить переважно на багаторічних травах, в придорожніх смугах та пасовищах, але спостерігається поступове посилення їх міграції на посіви озимих зернових та ріпаку.

Враховуючи біологічні особливості шкідників, а саме здатність до швидкого розмноження, за сприятливих погодних умов може відбутися наростання чисельності гризунів.

Надалі погодні умови листопада  регулюватимуть активність розвитку і поширення шкідників на с/г культурах.

Рекомендуємо: керівникам господарств усіх форм власності організувати систематичне обстеження посівів сільськогосподарських культур щодо заселення посівів озимих культур, багаторічних трав та садів мишоподібними гризунами.

За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі застосовувати дозволені родентициди на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, флокумафен, а із біопрепаратів бактеронцид, Родента БІО та інші препарати, включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Після внесення всіх зазначених препаратів, нори необхідно притоптати!

Заходи захисту слід здійснювати за суворого дотримання вимог санітарної безпеки, охорони праці й навколишнього середовища!