ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 18.11.2019 14:31

Основні структурні показники діяльності

суб'єктів господарювання міст та районів області

У 2018 році в області діяло 52,6 тис. суб’єктів господарювання, з них 8,3 тис. (15,8%) – підприємства (юридичні особи) та 44,3 тис. (84,2%) – фізичні особи-підприємці.  Найбільша питома вага від загальнообласної кількості суб’єктів господарювання припадає  на міста Івано-Франківськ (31,9%), Коломия (7,4%) та Калуш (6,4%), а також Косівський (6%), Надвірнянський (5,4%), Тисменицький (5,3%), Коломийський (4,9%), Долинський (4,3%) та Снятинський (4,1%) райони, у решті міст обласного значення (крім м.Бурштина (0,9%)) та районів вона коливається у межах 3,5–1,4%. Майже у всіх містах обласного значення та районах, за винятком міст Івано-Франківська і Калуша, Калуського та Тисменицького районів, суб’єкти господарювання – це суб’єкти середнього та малого підприємництва. Питома вага фізичних осіб-підприємців у загальній кількості суб’єктів господарювання міста (району) коливалася від 68,6% у Рогатинському районі, 76,8% – у м.Івано-Франківську та 79,8% – у Тлумацькому районі, 82,7–88,5% – у містах Бурштині, Калуші, Галицькому, Тисменицькому, Городенківському, Верховинському, Долинському районах до 89,1–91,5% – у містах Болехові, Коломиї та Яремче, Калуському, Богородчанському, Рожнятівському, Надвірнянському, Косівському, Снятинському та Коломийському районах.

В економіці області у 2018 році було зайнято 184,6 тис. працівників, що у порівнянні з попереднім роком на 17,6 тис. осіб  або  на 10,5% більше. При цьому кількість зайнятих на підприємствах становила 96,5 тис. осіб або 52,3% від загальної кількості зайнятих в економіці області; відповідно фізичних осіб-підприємців та зайнятих у них працівників налічувалося 88,1 тис. осіб або 47,7%. Найбільшою була кількість працівників, зайнятих на підприємствах, у Рогатинському районі (65,6% від загальної кількості зайнятих працівників у суб’єктів господарювання району), містах Івано-Франківську та Калуші (по 62,2%), Тисменицькому районі (59,7%), у решті міст обласного значення та районів області переважала кількість фізичних осіб-підприємців та зайнятих у них осіб.

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами господарювання області у 2018 році склав 117,3 млрд.грн, що на 22,7% більше, ніж у попередньому році, при цьому на підприємства припало 83,3% загальнообласного обсягу.

Понад 40% обсягів реалізованої у 2018 році продукції (товарів, послуг) припало на суб’єкти господарювання м.Івано-Франківська. Частка суб’єктів підприємницької діяльності м.Калуша у загальнообласному обсязі реалізованої продукції зросла із 13,4% за 2017 рік до 19,4% за 2018 рік. Вагомими були обсяги реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами господарювання Тисменицького (8%), Надвірнянського (3,8%), Рогатинського (3,7%) районів, м.Коломиї (2,9%), Долинського (2,7%), Калуського (2,5%), Рожнятівського (2,3%) районів та м.Яремче (2,2%). Питома вага решти міст обласного значення та районів коливалася від 1,9%  у Снятинському районі до 0,3% у м.Бурштині.

Фізичні особи-підприємці області забезпечили 16,7% загального обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг). Значним був внесок фізичних осіб-підприємців у загальний обсяг реалізації суб’єктів господарювання у Косівському (66,2%) та Верховинському (65,4%) районах, у решті районах він коливався від 48,3% – у Коломийському, 45,8% – у Тлумацькому, 39,5–36,6% – у Рожнятівському, Долинському, Снятинському до 30,5–28% у Галицькому, Богородчанському, Городенківському районах. Серед міст обласного значення вагомою була їх частка у м.Бурштині (56,7%), Коломиї (36,2%), Болехові (34,7%). У решті міст обласного значення та районах цей показник становив від 17,2% у м.Яремче і 14,5% у Калуському районі до 7,6% у Рогатинському районі та 5,9% у м.Калуші.

Довідково: Показники підприємств (юридичних осіб) сформовано без урахування даних структурних підрозділів, головна організація яких розташована в іншому адміністративно-територіальному угрупуванні, ніж саме підприємство.

Довідка: (0342) 53-35-17, e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua

Більше інформації: