Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 28.11.2019 11:03
Кількість переглядів: 473

Фото без опису

 

Україна переходить на нові правила ввезення живих тварин,  харчових продуктів

тваринного походження,  кормів тощо

 

24 листопада 2019 року закінчився 6-місячний перехідний період та набуває чинності наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553 "Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки" (далі - Наказ № 553), про що попередньо вже було повідомлено всіх торгових партнерів України та профільних аграрних об’єднань.

З виданням Наказу № 553 визнається таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 14 червня 2004 року № 71 «Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україні об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 червня 2004 року за № 768/9367 (зі змінами).

Наказом № 553 Україною застосовуються принципи зонування та компартменталізації. Зазначене відповідає міжнародній практиці «гнучкості» торгівлі, коли дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин.

Крім того передбачено зменшення кількості діагностичних досліджень щодо живих тварин, що повинні проводитися на території країни-експортера. У результаті буде зменшено фінансове навантаження на операторів ринку, що планують ввозити в Україну живих тварин;

Наказом 553 встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Також сформовано перелік країн та потужностей (об’єктів), які протягом останніх п’яти років постачали на митну територію України живих тварин та репродуктивний матеріал, розміщений за посиланням:  

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qFemMZT1zwCnwN0IiVcF9fu8KKfrd8-H_rxq5VGrz1k/edit#gid=0.

Наразі Держпродспоживслужбою ведеться робота з компетентними органами торгових партнерів щодо актуалізації даного переліку та затвердження потужностей (об’єктів), як таких що мають право імпорту в Україну та відповідають оновленим імпортним вимогам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

Як запобігти харчовим отруєнням при проведенні 

урочистих подій у побуті:  рекомендації  спеціалістів

 

Харчові отруєння - захворювання, які виникають після споживання їжі, забрудненої мікроорганізмами або їхніми токсинами, унаслідок вживання отруйних рослин і тканин тварин.

Найчастіше спалахи харчових отруєнь виникають при проведенні масових заходів, у результаті недотримання правил особистої гігієни, порушень технології приготування страв та правил їх зберігання.

Висока температура повітря сприяє накопиченню мікроорганізмів у навколишньому середовищі, звідки вони і потрапляють на харчові продукти з немитих рук, з пилом, водою, з брудної тари, їх можуть також занести мухи, гризуни тощо. До продуктів, які швидко інфікуються, псуються і викликають харчові отруєння, передусім, відносяться молочні, м’ясні та рибні продукти, кремові кондитерські вироби. Найчастіше харчові продукти інфікуються сальмонелами, патогенними штамами кишкової палички, стафілококами, дизентерійними паличками.

Дуже небезпечно тільки підігрівати їжу, особливо при зберіганні її в теплому приміщенні, бо це сприяє ще більшому розмноженню та накопиченню мікробів.

Є страви, які вимагають особливої уваги під час їх виготовлення: холодець, млинці з м’ясом, сиром, запіканки, омлет, голубці з м’ясом, кремові вироби, салати, вінегрет та ряд інших. У цих стравах найшвидше можуть накопичуватися шкідливі для здоров’я мікроорганізми.

Серед населення періодично реєструються такі тяжкі харчові отруєння як ботулізм. Захворювання на ботулізм може виникнути внаслідок вживання в’яленої, копченої, солоної риби та м’ясних продуктів, виготовлених в домашніх умовах з порушенням технологічних вимог, або придбаних у невідомих осіб, які реалізували їх в незаконних місцях торгівлі. Також причиною ботулізму може бути вживання домашньої консервованої продукції.

Реєструються випадки хвороби на ботулізм після вживання продуктів, вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Для попередження виникнення харчових отруєнь під час проведення масових заходів в побуті спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини рекомендують дотримуватися наступних основних вимог:

- не купувати продукти харчування, які будуть використані для приготування страв, в невстановлених місцях торгівлі, у випадкових осіб;

- не використовувати протерміновані харчові продукти, харчові продукти без супровідних документів, сумнівної якості (порушення цілісності упаковки, порушення умов транспортування чи зберігання, без маркування, з ознаками псування;

- продукти, які швидко псуються: м’ясні, молочні, рибні, кремові кондитерські вироби та інші необхідно зберігати тільки в холодильному обладнанні при температурі не вище + 6°С;

 - готові харчові продукти необхідно зберігати окремо від сирих, по групах: молочні, рибні, м’ясні, кондитерські в окремих холодильниках, або на окремих полицях холодильної камери;

- готові страви рекомендується зберігати без холодильника не більше трьох годин після приготування;

- не вживати в їжу солону, в’ялену, копчену рибу, гриби домашнього виготовлення;

- користуватися водою тільки з перевірених джерел як для пиття, так і для приготування їжі, миття посуду;

- при придбанні харчових продуктів необхідно обов’язково звертати увагу на терміни і умови їх зберігання та суворо дотримуватися цих рекомендацій;

- особи, що задіяні до приготування страв повинні пройти періодичний медичний огляд та гігієнічне навчання, мати особисту медичну книжку, не мати кишкових розладів, захворювань верхніх дихальних шляхів, порізів та нагноєнь на відкритих ділянках тіла;

- дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки з милом після туалету, перед приготуванням страв, після роботи з сирими овочами, м’ясом чи рибою,  використовувати одноразові рукавички, фартухи та шапочки;

- розробляти сирі та готові харчові продукти на окремих розробочних дошках;

- не допускати до приготування страв сторонніх осіб, родичів чи гостей;

- не використовувати для приготування їжі качині чи гусині яйця;

- не використовувати м’ясо всіх видів с/г тварин чи птиці без клейма чи ветеринарного свідоцтва;

- не використовувати овочі чи фрукти без сертифікату відповідності на вміст залишкової кількості пестицидів, солей важких металів та нітратів;

- не використовувати крупи, сухофрукти чи горіхи, заражені шкідниками хлібних запасів;

- не виготовляти соуси, десерти чи інші страви з  сирих яєць;

- не виготовляти багатокомпонентні салати (більше трьох компонентів), заправлені майонезом чи соусом;

- в теплу пору року не виготовляти холодці, заливні, студні, млинці з м’ясною чи сирною начинкою, кров’яні та ліверні ковбаси;

- не виготовляти макарони по-флотськи;

- не виготовляти паштети, форшмаки;

- не виготовляти кремові кондитерські вироби, морозиво, йогурти, кисломолочні продукти.

Проведення масових заходів краще проводити на підприємствах ресторанного господарства, які мають достатню кількість посадкових місць, забезпечених виробничими приміщеннями, технологічним, холодильним устаткуванням, професійно підготовленими працівниками, миючими дезінфікуючими засобами. Залишки їжі не рекомендовано вживати на наступний день, а необхідно утилізовувати або використовувати як  корм для тварин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини започатковує  

новий проєкт з підвищення правової обізнаності споживачів

 

Вже 4 грудня 2019 року на базі Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму НУХТ спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проведуть інформаційні заходи, що спрямовані на розвиток споживчої освіти/просвіти серед здобувачів профтехосвіти.

Дані заходи розробляються з врахуванням профорієнтації навчального процесу, які поширюватимуться на майбутніх працівників туристичної галузі, ресторанного господарства, сфери торгівлі, метрологічної діяльності, рекламної індустрії.

Ініціатива Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  має на меті розширювати практичні знання серед слухачів профтехосвіти та вищих навчальних закладів з реалізації державної політики у сферах захисту прав споживачів, безпечності харчових продуктів, санітарно-епідеміологічного нагляду, і спрямована на забезпечення якісних показників життя та добробуту населення.

На наше переконання, даний проєкт сприятиме створенню умов для впровадження та розвитку споживчої освіти всіх рівнів, підвищення рівня споживчої грамотності населення в цілому.    

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь