Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 12.12.2019 11:11
Кількість переглядів: 531

Фото без опису

 

Спеціалісти Держпродспоживслужби Івано-Франківщини провели практикум для студентів та викладачів Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму НУХТ

 

    Короткостроковий ознайомчий семінар на тему: «Розвиток споживчого ринку, як об’єкту державного регулювання. Досвід Держпродспоживслужби за відповідним напрямком», що його нещодавно провели спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби, був спрямований на посилення практичної складової освітнього процесу здобувачів професійно-технічної освіти.

Даний захід розроблений з врахуванням профорієнтації навчального процесу, який поширений на майбутніх працівників туристичної галузі, ресторанного господарства та сфери торгівлі.

   В рамках семінару слухачів ознайомили із загальним поняттям «консюмеризму», роллю і впливом суб’єктів споживчої політики, в тому числі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, організацією та особливостями проведення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства в галузі туризму, порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення зокрема і в роботі закладів ресторанного господарства, особливостями торгівлі продуктами харчування та заходами по запобіганню виникнення харчових отруєнь. 

 

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

Держпродспоживслужба пильнуватиме

за генетично модифікованими сортами рослин

 

Фото без опису

 

Генетично модифіковані (ГМ) рослини – рослини, генетичний матеріал яких  (послідовність ДНК) був штучно замінений методом генної інженерії. Такі рослини також часто називають трансгенними, тобто мається на увазі, що фрагменти  ДНК з певного організму були перенесені в геном рослини.

З метою регулювання обігу генетично модифікованих  організмів на території держави у 2007 році був прийнятий Закон України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні  генетично модифікованих організмів», відповідно до якого генетично модифіковані сорти рослин повинні відповідати вимогам біологічної та генетичної безпеки. Біологічна безпека, згідно із  законом, полягає у відсутності негативного впливу генетично модифікованих сільськогосподарських рослин і тварин  на людину ( в тому числі і на майбутні покоління),  а також на інші живі організми.

Генетична безпека  передбачає відсутність неприродного і неконтрольованого впливу на геном людини, сільськогосподарських рослин і тварин, інших біологічних об’єктів. Згідно із законом, використання генетично модифікованих рослин у «відкритій системі», тобто при контакті із навколишнім середовищем, наприклад при вирощуванні у відкритому грунті, можливе лише після державної реєстрації, однак жодного сорту рослин до Державного реєстру ГМО поки не включено, тобто в Україні досі немає жодної офіційно зареєстрованої ГМ-рослини. До реєстрації вивільнення у навколишнє природне середовище ГМО можливе тільки на підставі спеціального дозволу.

Підставою для державної реєстрації ГМ-сортів рослин є експертиза, тарифи якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2009 р. № 1223 «Про затвердження розмірів тарифів на проведення експертизи, яка є підставою для державної  реєстрації генетично модифікованих організмів сортів  сільськогосподарських рослин у відкритій системі».

 Постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 198 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських  рослин під час створення, дослідження та практичного використання  генетично модифікованих організмів у відкритих системах Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» Держпродспоживслужбу України уповноважено на здійснення державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах.

 На засіданні Науково-методичної ради Держпродспоживслужби України 4 жовтня 2019 року розглянуті та схвалені «Методичні рекомендації щодо відбору проб насіння, зерна, та рослин для визначення наявності генетично модифікованих організмів під час здійснення заходів нагляду (контролю) в сферах зерноведення, рослинництва, насінництва і розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах.

Виявити  ГМО у насінні, зерні та рослинах сільськогосподарських культур можливо лише шляхом відбору проб та подальшої їх перевірки у Відділі молекулярно-генетичних досліджень Івано-Франківської регіональної  державної лабораторії Держпродспоживслужби України за адресою: Івано-Франківська область, м. Тисмениця, вул. І.Франка 27А.

Вартість аналізування однієї проби – 1130,12 грн. (якісне виявлення ДНК) та 877,29 грн. (кількісне виявлення ДНК).

Планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері ГМО у відкритих системах  на 2020 рік передбачені, позапланові заходи проводяться на виконання припису та у випадках звернень фізичних чи юридичних осіб, доручень правоохоронних органів та доручень суду.

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

В рослинному жирі, експортованому з Об’єднаних Арабських Еміратів,

виявлено гліціділові ефіри

 

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF  від 28.10.2019 р. № 2019.3780 та від 19.11.2019 р. № 2019.3780-fup4 щодо виявлення гліціділових ефірів в рослинному жирі, експортованому з Об’єднаних Арабських Еміратів (виробник United Foods Company) через  Нідерланди  та Німеччину (імпортер  Tema Fine Foods B/V/) до окремих держав- членів ЄС, і в тому числі до України  громадянкою  Борисовою Анастасією (вул. Гаршина,6, м. Харків, Харківська  область).

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

За даними системи RASFF:  до України вкотре потрапила

курятина із сальмонелою!

 

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF  від 05.11.2019 р. № 2019.3870 та від 21.11.2019 р. № 2019.3870 fup2 щодо виявлення сальмонели в філе грудинки курячої охолодженої (заморожене м’ясо механічного обвалювання), експортованої з Польщі (виробник CEDROB S.A.- АР- № PL 14023901WE) до окремих держав-членів ЄС, і в тому числі до України - ТОВ «ВІК ЛОГІСТІК» (вул. Святотроїцька,73/1,офіс 215,м Черкаси, Черкаська область).

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь