ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 03.01.2020 10:20

Заробітна плата штатних працівників та стан її виплати у листопаді 2019 року

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у листопаді 2019р. становив 8855 грн, що у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у листопаді 2019р. спостерігався в сільському господарстві, на виробництві автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 45,3% – у 1,7 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у поштовій та кур’єрській діяльності, а також у сфері надання інших видів послуг (не перевищували 57,8% середнього показника по області).

Заробітна плата у листопаді 2019р. порівняно з жовтнем 2019р. зменшилась на 1,9%, а відносно листопада 2018р. збільшилась на 15%.

Індекс реальної заробітної плати у листопаді 2019р. порівняно з жовтнем 2019р. становив 97,8%, відносно листопада 2018р. – 109,3%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 грудня 2019р. становила 50,9 млн.грн, що складає 3,1% фонду оплати праці, нарахованого за листопад 2019р., та 1,6% суми заборгованості по державі. Упродовж листопада 2019р. сума заборгованості збільшилась на 8,5%.

Станом на 1 грудня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів становила 13 млн.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 56,4% припадає на економічно активні підприємства, 43,6% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на промисловість (46,1% від загальної суми), сферу оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (23,7%), сфери охорони здоров’я (12,9%) та освіти (12,6%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 грудня 2019 року

Станом на 1 грудня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 50,9 млн.грн, що складає 3,1% фонду оплати праці, нарахованого за листопад 2019р.

У порівнянні з 1 листопада 2019р. борг із виплати заробітної плати збільшився на 4 млн.грн, або на 8,5%. Упродовж листопада сума боргу збільшилась у Рогатинському (на 2,7 млн.грн), Косівському (на 920,8 тис.грн), Долинському (на 528,3 тис.грн) районах, м.Івано-Франківську (на 412,1 тис.грн), Богородчанському (на 147,7 тис.грн) та Тисменицькому (на 116,4 тис.грн) районах. Водночас зменшилась заборгованість у містах Бурштині (на 575,5 тис.грн) та Калуші  (на 144,2 тис.грн), а також Тлумацькому районі (на 91 тис.грн).

На підприємства обласного центру припадає 52,8% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Рогатинського району – 14,1%, Тисменицького – 11,1%, Косівського – 10,8%, м.Бурштина – 4%, Богородчанського району – 2,6%, Долинського – 2,5%, м.Калуша – 1,8% та Тлумацького району – 0,3%. На підприємствах решти міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Заборгованість із виплати заробітної плати в області за рахунок бюджетних коштів на 1 грудня 2019р. становила 13 млн.грн, в тому числі у  Рогатинському районі – 7,2 млн.грн, Косівському – 4,3 млн.грн, Богородчанському – 1,3 млн.грн, Тлумацькому  – 152,9 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати  в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 56,4% суми боргу. Серед підприємств м.Бурштина, Богородчанського, Долинського, Косівського, Рогатинського та Тлумацького районів цей показник складає 100%, м.Калуша – 69,6%, Тисменицького району – 49,5%,  м.Івано-Франківська – 29,1%.

У м.Івано-Франківську 70,9% суми заборгованості з виплати заробітної плати, у Тисменицькому районі – 50,5%, у м.Калуші – 30,4% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (по області цей показник складає 43,6%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019