ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 14.01.2020 13:25

Індекс  споживчих  цін  у  грудні  2019 року

За даними Державної служби статистики, споживчі ціни у грудні 2019р. порівняно із листопадом 2019р. як в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях), так і в області знизилися на 0,2%, за рік у цілому зросли на 4,1% та 4,5% відповідно.

У грудні 2019р. зниження споживчих цін на 0,7–0,1% зафіксовано майже в усіх регіонах України, за винятком Волинської, Донецької та Чернівецької областей де індекс споживчих цін склав 100,0%. Приріст споживчих цін на 0,2% відбувся тільки на Одещині.

На споживчому ринку області в грудні 2019р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,1%. На 1,2–0,5% подорожчали молоко та молочна продукція, яловичина, сало, хліб, м’ясо птиці, овочі. Водночас на 2,3–0,3% подешевшали маргарин, рис, олія соняшникова, фрукти, яйця, макаронні вироби, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9% в основному за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 1,6%.

Одяг  і  взуття  подешевшали  на  2,3%,  зокрема,  одяг  –  на  3,6%,  взуття  –  на  0,6%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива  на  3,0%  відбулося  в  основному  за  рахунок  зниження  цін  на  природний  газ  на  10,8%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 1,1% через подешевшання автомобілів  на  2,9%  і  палива  та  мастил  на  2,4%.