ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 15.01.2020 10:16

22 січня 2020 року управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в  Івано-Франківській області буде проведено семінар на тему: «Основні вимоги діючого законодавства у сфері контролю за рекламою».

Основні питання, що будуть розглянуті в рамках семінару:

1. Зміни до чинного законодавства у сфері реклами в т.ч. особливості нововведення щодо порівняльної реклами.

2. Основні принципи та загальні  вимоги до реклами. Поняття сексизму в рекламі. Стандарт недискримінаційної  реклами за ознакою статі.

3.  Особливості рекламування деяких видів товару.

4.  Контроль та відповідальність за дотриманням законодавства  про рекламу.

Місце проведення:

Івано-Франківська область,Тисменицький район, с. Підлужжя, вул. Шевченка,1, Головне управління Держпродспоживслужби в  Івано-Франківській області.

Запрошуються: представники рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами. Про визначені кандидатури необхідно повідомити до 21 січня 2019 року на електронну адресу: ifyzps@ukr.net.

Контактний телефон:  067-3962152 (Валентина Сенчук)

Експериментальний проект щодо реклами на радіо

З кожним роком рекламний ринок збільшує свої обсяги. Крім суттєвого збільшення реклами в Інтернеті, згідно статистичних даних фахівців у сфері маркетингу, реклами на радіо збільшилось за 2019 рік на 25 % у порівнянні з попереднім роком.

Тому, звертаємо увагу рекламодавців та розповсюджувачів реклами на радіо, що 11 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України затверджено постанову № 1024 «Про реалізацію експериментального проекту щодо рекламування на радіо окремих товарів (послуг) та осіб, що їх реалізують (надають)».

Відповідно до вимог зазначеного нормативно-правового акту у період з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021року при розповсюдженні на радіо реклами:

- послуг народної медицини;

- послуг, пов’язаних із залученням коштів населення;

- цінних паперів та фондового ринку;

- об’єктів будівництва, будівель, приміщень

не потрібно зазначати номер, дату видачі дозвільного документу (ліцензії) та найменування органу, що видав дозвільний документ (ліцензію).

Вищезазначена постанова стосується виключно реклами на радіо, тому при розповсюдженні аналогічної реклами в друкованих ЗМІ, на транспорті, засобами зовнішньої реклами тощо, обов’язково зазначається номер дозволу, ліцензії, дату їх видачі та найменування органу, який видав цей дозвіл, ліцензію.

Поряд з цим, закликаємо розповсюджувачів реклами неухильно дотримуватись вимог ч.2 ст.8 Закону України «Про рекламу», а саме - не поширювати рекламу, якщо відповідно до законодавства види діяльності або товари, що рекламуються, підлягають обов’язковій сертифікації або їх виробництво чи реалізація вимагає наявності відповідних дозволу, ліцензії, а рекламодавець не надав розповсюджувачу реклами копії таких сертифікати, дозволу, ліцензії, засвідчених у встановленому порядку.