Коляда в Тлумацькій громаді

Яка не бувала,

Над Вертепом звізда ясна

На весь світ засіяла!

У період з 7 по 14 січня в селах Тлумацької ОТГ проходили заходи різдвяно-новорічного циклу, які об’єднали всіх жителів громади. Діти та молодь сіл збиралися разом і ходили від хати до хати з колядками, віншуванням та Вертепами.

У селах Тлумацької ОТГ 7-9 січня пройшли театралізовані дійства «Різдвяна зірка зійшла із небес», «Різдвяні дзвони», Вертепні дійства «Пане господарю, пускайте до хати», «Колядкою дзвенить Україна».

У ніч з 13 на 14 січня в селах громади ходила Маланка, а у селах Колінці та Гринівці традиційно пройшло «Засівання з конем». Учасники дійства ще задовго до півночі прибрали коня різнокольоровими веретами, яскравими штучними квітами та стрічками. Рівно опівночі при повному параді хлопці вирушили у свій нічний святковий вояж з конем від хати до хати, де засівали і віншували. За традицією, якщо першим до вашої хати зайде кінь, у вас помножиться добро та буде здоров’я. Водили коня цілу ніч.