У Тлумачі вшанували пам’ять вояків УПА

Дата: 17.01.2020 11:51

Традиційно у переддень Водохреща та другим Святим вечором громадськість Тлумаччини збирається біля пам’ятного знаку безневинно страченим Борцям за волю України для вшанування пам’яті невинно убієнних вояків УПА Степана Мандзюка та Володимира Кріля.

У п’ятницю, 17 січня, вклонитись світлій пам’яті тим, хто пішов з життя мученицькою смертю, прийшли керівництво міської ОТГ та району, духовенство, працівники державних установ, школярі, студенти, та усі небайдужі жителі міста Тлумач. Про жертовний подвиг своїх земляків, які не скорилися ворогові, у своєму виступі говорили міський голова Роман Круховський та директор Тлумацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Володимир Посацький.

Ось минає  вже 75 років з того часу, як співробітники НКВС 18 січня 1945 року стратили за підтримку і допомогу загонам УПА 23-річного працівника міліції Володимира Кріля та 19-річного стрільця УПА Степана Мандзюка. Вони -  патріоти до останнього подиху залишились незламними, несучи в серці національну ідею.

Керівники району поклали до підніжжя пам’ятника букети квітів, здобувачі освіти запалили свічки та всі разом вшанували хвилиною мовчання усіх, хто поліг у боротьбі за волю і незалежність України.

Після цього декани Тлумацькі УГКЦ та УАПЦ Павло Дутчак і Василь Стадник відправили панахиду за убієнними.