Новорічно-різдвяні свята

Дата: 22.01.2020 13:12

Кожен з нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Людина завжди розуміє, що без минулого немає сучасного, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для народу його історія - це не просто минуле, це його душа.

У бібліотеці-філії с. Пужники молодь і діти зібрались на святкування циклу новорічно-різдвяних свят, щоб колядувати, привітати один одного з Новим роком та Різдвом Христовим.Бібліотекар М. Гнатюк  розповіла, як святкують ці свята в різних регіонах України, які традиції дійшли до нас.

Учасники згадували цікаві факти з святкувань. Всі святкові дійства закінчувалися веселим гуртом колядників, вертепом, що із осяйною зіркою сповіщає всім радісну новину.

Також є традиція на Старий Новий рік «водити Меланку». Неодружений хлопець переодягається в жіноче плаття і стає «Маланкою», а дівчина або жінка – в чоловіче плаття, як образ «Василя». Обов’язковими персонажами цього дійства є дід, баба, циган, циганка, коза та ін.

Так щедрувальники ходили від хати до хати, колядували, засівали, щедрували і бажали усім  здоров’я, щастя, добробуту й достатку на майбутній рік.