Урок патріотизму «Соборність рідної землі – основа нації й держави»

Дата: 23.01.2020 14:54

«Яка ж вдалась сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень

Моя соборна Україна

Знов зустрічає новий день»

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 101 рік тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно ж в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Фото без опису   Фото без опису

Патріотичне виховання є одним з пріоритетних напрямків роботи бібліотеки-філії села Бортники, тож 21 січня напередодні Дня Соборності для користувачів бібліотеки було проведено урок патріотизму «Соборність рідної землі – основа нації й держави».

Учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року.

Для шанувальників історії України в книжковій світлиці села Бортники експонується патріотична книжкова виставка «Єдина, Соборна - одна Україна». Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомиться з початками ідеї соборності, як відбувалася підготовка Акту Злуки, як проходило проголошення Злуки, дізнатися про перше офіційне святкування Соборності України та яке має велике значення День Соборності для кожного громадянина нашої країни.