Віче-реквієм «Спом'янімо славу Крутів»

Дата: 29.01.2020 10:50

…на Аскольдовій могилі

Український цвіт! –

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ!

Сьогодні ми згадуємо трагічну подію більш як столітньої давнини у нашій історії – бій під станцією Крути 29 січня 1918 року. В цей день за свободу рідної землі від більшовиків поклали свої життя молоді українські Герої. З почуттям патріотизму, прагненням свободи ішли у бій  київські студенти і курсанти проти більшовицької армії.

29 січня в місті Тлумачі, біля пам’ятника Борцям за волю України, зібралися представники влади, духовенство, молодь та громадськість міста, щоб повернутися в ті далекі дні 29 січня 1918 року, коли відбувся бій під Крутами і став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Митрополит Галицький Андрій, Міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський, голова Тлумацької райдержадміністрації Сергій Гаєвський та голова Тлумацької районної ради Василь Двояк поклали квіти до пам’ятника Борцям за волю України та вшанували хвилиною мовчання усіх тих, хто поклав своє життя в ім’я української ідеї.

Високопреосвященний Митрополит Галицький Андрій, керуючий Івано-Франківською Єпархією УАПЦ, спільно з духовенством Тлумацького району звершив панахиду за загиблими студентами під Крутами та звернувся до краян з промовою, в якій закликав пам’ятати подвиг молодих юнаків, схилити голови в скорботі та помолитися кожному за їхні душі.