«Згадаймо юність, що горіла в Крутах»

Дата: 30.01.2020 09:17

29 січня - 102-річчя бою під Крутами. Це одна із найтрагічнішихсторінок в історії України. Молоді юнаки повстали протии більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава.       Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії сааме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

Вшануванню пам’яті загиблих під Крутами, бібліотека для дітей Тлумацької ОТГ провела годину скорботи «Згадаймо юність, що горіла в Крутах». Користувачі підготували коротку історичну довідку про події, які передували битві, про політику тогочасного уряду. Також прозвучали поезії «На Аскольдовій могилі…» П. Тичини, «На могилах» О. Тарнавського, «Крути» М. Лавренка та ін. Бібліотекар наголосила, що ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ц яжертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

До уваги користувачів бібліотеки оформлено перегляд літератури та періодичних видань «Крути –символ національної честі».