ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 13.02.2020 16:21

За  даними  Державної  служби  статистики,  інфляція  на  споживчому  ринку   у січні 2020р. порівняно із груднем 2019р. в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила  0,2%,  в  області  –  0,3%.

У січні 2020р. приріст споживчих цін на 1,0–0,1% зафіксовано в більшості регіонів України, за винятком Сумської, Харківської та Херсонської областей, де індекс споживчих цін склав 100,0%. Зниження споживчих цін на 0,1–0,4% відбулося в Запорізькій, Луганській, Одеській, Київській та Кіровоградській областях.

На споживчому ринку області в січні 2020р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,0%. Найбільше (на 7,4%) подорожчали овочі. На 2,8–0,7% зросли ціни на олію соняшникову, безалкогольні напої, молоко, фрукти, сири, макаронні вироби, свинину, хліб, яйця, сметану.  Водночас на 2,6–0,3% подешевшали риба та продукти з риби, цукор, маргарин, рис, м’ясо птиці, масло.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7% в основному за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 2,4%.

Одяг  і  взуття  подешевшали  на  6,4%,  зокрема,  взуття  –  на  9,0%,  одяг  – на 4,2%.

Зростання  цін  (тарифів)  на  житло,  воду,  електроенергію,  газ  та  інші  види  палива  на  3,7%  відбулося  в  основному  за  рахунок  підвищення  цін  на  природний  газ  на  12,1%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 1,2% через подешевшання  палива  та  мастил  на  5,0%  і  проїзду  в  залізничному  пасажирському  транспорті  на  1,0%.

Довідка: тел. (0342) 53-39-01; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-CINY_TAR.HTM (Статистична інформація/Економічна статистика/Ціни)