Народознавчий калейдоскоп «Зимових свят чарівна круговерть»

Дата: 21.02.2020 11:39

Звичаї народу – це ті прикмети,

по яких розпізнається народ

не тільки в сучасному,

а і в його історичному минулому.

Олекса Воропай

Звичаї, традиції, обряди - це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільш усенаціональних справах, у повсякденні та у святкові дні. Це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю! Нині, як і багато століть тому, народні традиції, звичаї, свята є одним з головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності, адже в цих життєдайних джерелах – душа народу. Зимовий цикл свят є найбільш популярним і очікуваним в українців. Ці свята є найбільш таємничими, урочистими і «родинними».

Бібліотека є центром народознавства, таким собі місточком через епохи культури. 15 лютого українці святкують Стрітення. У бібліотеці проведено народознавчий калейдоскоп «Зимових свят чарівна круговерть». Діти співали веснянки й востаннє звучали колядки та щедрівки.

Бібліотекар зазначила, що багатющий скарб звичаївнашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегтийого та нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.