В Тлумачі пройшов огляд-конкурс читців імені Тараса Шевченка

Дата: 02.03.2020 09:54

У неділю, 01 березня,  в Тлумацькому народному домі пройшов конкурс-огляд читців Тлумацької об’єднаної територіальної громади, присвячений 206-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Метою конкурсу є популяризація творчої спадщини Т.Г. Шевченка, виявлення обдарованої молоді, залучення молодих виконавців до культурно-мистецьких заходів, спрямованих на вшанування пам’яті Кобзаря та визначення перспектив розвитку аматорського мистецтва на наступні роки.

В конкурсі взяли участь переможці відбіркових конкурсів у клубних закладах населених пунктах Тлумацької ОТГ, а саме читці з сіл Бортники, Королівка, Колінці, Вікняни, Надорожна, Тарасівка, Братишів, Прибилів, Пужники, Остриня, а також учні Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст, Тлумацької гімназії та з шкіл сіл Остриня, Вікняни, Колінці, Королівка.

Члени журі мали змогу переглянути театралізовані композиції за творами Кобзаря, твори Т.Г. Шевченка, твори українського поета довільної теми, твори українських поетів, присвячені Тарасу Шевченку. Оцінювали конкурсантів за художній рівень, виконавську майстерність, сценічну культуру, оригінальність конкурсного твору, музичне оформлення та артистичний вигляд учасника.

За результатами переможцями конкурсу стали:

• Гран-прі – Дарина Кравецька клуб с. Колінці;
  • І-ше місце – Анастасія Буграк клуб с. Тарасівка;
  • ІІ-ге місце – Наталія Велигорська клуб с. Пужники;
  • ІІІ-є місце розділили Вікторія Самборська клуб с. Надорожна та Вероніка Лущак клуб с. Вікняни.

Переможцями конкурсу серед учасників з шкіл Тлумацької ОТГ стали:

• Гран-прі – Руслана Ковбас Тлумацька гімназія;
  • І-ше місце – Станіслав Яців Тлумацька ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • ІІ-ге місце – Катерина Кушнірик Тлумацька ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • ІІІ-є місце – Яна Рипан та Софія Лесюк Тлумацька ЗОШ І-ІІІ ст.

Переможці конкурсу-огляду братимуть участь у святковому концерті до 206-річчя Т.Г. Шевченка «Думи Кобзаря» 10 березня в м. Тлумачі.