ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 04.03.2020 17:12

Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях

міст і районів області станом на 1 лютого 2020 року

Станом на 1 лютого 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 30,6 млн.грн, що складає 1,8% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2020р.

У порівнянні з 1 січня 2020р. борг із виплати заробітної плати зменшився  на  6,1 млн.грн,  або  на  16,6%.  Упродовж  січня  зменшилась сума   заборгованості   у   містах   Івано-Франківську   (на   4,6 млн.грн),   Калуші (на 399,5 тис.грн)  і  Бурштині  (158,9 тис.грн)  та  Тисменицькому  районі  (на 2,9 млн.грн).  Водночас,  збільшилась  заборгованість  у  Долинському  (на 506,8 тис.грн),  Косівському  (на  194,5 тис.грн)  та  Тлумацькому  (на  46,6 тис.грн) районах, а також виник борг у Верховинському (в сумі 726,2 тис.грн), Коломийському (292,7 тис.грн) та Рогатинському (237,9 тис.грн) районах.

На підприємства обласного центру припадає майже три чверті (74,1%) загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати, Тисменицького району – 9,3%, м.Бурштина – 5%, Долинського району – 3,5%, Верховинського – 2,4%, Косівського – 2,2%, м.Калуша – 1,3%, Коломийського району – 0,9%, Рогатинського – 0,8%, Тлумацького – 0,5%. У решті міст та районів області заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

На 1 лютого 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів зафіксовано у Тлумацькому районі (150,6 тис.грн).

У  структурі  загальної  суми  заборгованості  з  виплати  заробітної  плати в цілому по області на економічно активні підприємства припадає 38,2% суми боргу. Серед підприємств міста Бурштина, Косівського та  Тлумацького районів цей показник складає 100%, Долинського району – 67,1%, міст Івано-Франківська та Калуша – 37,5% та 27,5% відповідно.

У Верховинському, Коломийському, Рогатинському та Тисменицькому районах уся сума боргу з виплати заробітної плати, а у м.Калуші 72,5%  суми заборгованості, у м.Івано-Франківську – 62,5%, у Долинському районі 32,9% суми боргу утворено на підприємствах, щодо яких реалізовуються процедури відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом  (по області цей показник складає 61,8%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Заробітна плата штатних працівників

та стан її виплати у січні 2020 року

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у січні 2020р. становив 9043 грн, що у 1,9 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2020р. – 4723 грн).

Найвищий рівень заробітної плати в області у січні 2020р.  спостерігався у сфері транспорту, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 45,3% – у 1,8 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано на виробництві комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, а також у будівництві (не перевищували 65% середнього показника по області).

Заробітна плата у січні 2020р. порівняно з груднем 2019р. зменшилась на 6%, а відносно січня 2019р. збільшилась на 16,3%.

Індекс реальної заробітної плати у січні 2020р. порівняно з груднем 2019р. становив 93,8%, відносно січня 2019р. – 112,2%.

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області на 1 лютого 2020р. становила 30,6 млн.грн, що складає 1,8% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2020р., та 1% суми заборгованості по державі. Упродовж січня 2020р. сума заборгованості зменшилась на 16,6%.

Станом на 1 лютого 2020р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів становила 150,6 тис.грн.

У структурі загальної суми заборгованості 38,2% припадає на економічно активні підприємства, 61,8% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Станом на 1 лютого 2020р. основна сума боргу із виплати заробітної плати припадала на промисловість (48,9% від загальної суми), сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (26,2%), а також сферу оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (20,3%).

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020