A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 28.04.2020 15:47
Кількість переглядів: 429

Фото без опису

 

На Прикарпатті провели пероральну вакцинацію

диких м'ясоїдних тварин проти сказу

 

     На території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської та Яремчанської міської ради в період з 23.04.2020 до 27.04.2020 року, відповідно до положень міжнародної угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 році, проведена весняна кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу. Приманки з вакциною розповсюджували шляхом розповсюдження авіатранспортом на території лісових та польових угідь, поза межами населених пунктів. Всього розкинуто 65,0 тис. приманок на території 2,6 тис. км².

   Кампанія проводилась під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Довідково:

Кампанія з пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин проти сказу на території області розпочалася у 2016 році в 100 км зоні по кордону з Угорщиною, з 2018 року – на всій території області.

За результатами лабораторних досліджень Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в період 2016-2019 року виявлено позитивних результатів на сказ:

2016 рік – 36 позитивних результати, за якими оголошено 30 неблагополучних пунктів по сказу тварин;

2017 рік – 67 позитивних результати, за якими оголошено 52 неблагополучних пункти по сказу тварин;

2018 рік – 23 позитивних результати, за яким  оголошено 23 неблагополучних пункти по сказу тварин;

2019 РІК – 20 позитивних результати, за якими оголошено 17 неблагополучних пункти по сказу тварин.

За останні чотири роки захворювання на сказ виявляється близько у 60 % серед диких тварин та 40 % - серед домашніх. У домашніх тварин захворювання виявляється у більшості після контакту з дикими тваринами, при тому що власники не проводять профілактичну вакцинацію проти сказу домашнім тваринам.

З досвіду країн Європейського Союзу, ефективність пероральної імунізації настає після проведення щорічної двох разової компанії через 6-7 років.

Примітка.

Приманка з вакциною, яка розповсюджується авіатранспортом – є безпечна для людей і тварин, вона має  вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Прохання до жителів області: при виявлені подібних приманок - не брати їх руками і не переносити з місць розкладання. Якщо приманка випадково потрапила на території особистого селянського господарства, прохання перенести її, в рукавицях, за межі господарства, де її може спожити дика тварина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

 

Обережно, КЛІЩІ !

           

     Цьогорічна тепла зима та стрімке підвищення температури повітря сприяло ранній активізації кліщів. Враховуючи те, що кліщі добре переносять низькі температури і можуть голодувати кілька років, в цьому році слід очікувати високих показників їх чисельності та підвищеного ризику зараження людей трансмісивними хворобами. Інфікування людини відбувається через заражених кліщів.

     Починаючи з 1989 року, на Прикарпатті зареєстровано понад 164 (21% від всіх населених пунктів області) неблагополучних територій щодо Лайм-бореліозу. Протягом останніх років  спостерігається постійне збільшення чисельності іксодових кліщів на території області.

     На Прикарпатті сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Зараз розпочинається весняний пік активності, тож людям потрібно бути обережними та знати, як від них вберегтися і що робити, якщо вони все ж таки присмокталися до тіла.
    Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі – в лісі чи на лузі біля річки. Вони можуть уражати й в приміській зоні та в місті: в парках, скверах, зелених газонах, на садово – городніх ділянках. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами польових квітів, домашніми тваринами, одягом чи речами.

    Кліщі підстерігають здобич сидячи на листі нижніх гілок кущів або у високій траві. Лісові кліщі малорухливі і за все життя не проповзають і десяти метрів. Вони підіймаються на травинку або стебло куща на висоту до півметра і терпляче чекають, коли поруч пройде жертва. Не має під собою підстав думка, яка існує в народі, що кліщі нападають на жертву зверху з дерев.

 

      Як же вберегтися від укусів кліщів?

     Збираючись на відпочинок потрібно одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. На голову потрібно одягти хустинку, кепку, капелюх. Обираючи місце, де плануєте відпочивати, стежте, щоб поблизу не було високої трави, щоб місце не було захаращене і добре освітлювалося сонцем. Повернувшись додому, слід відразу зняти одяг, білизну, варто все випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів. Якщо ви брали зі собою на відпочинок домашніх тварин, то їх теж слід оглянути перед тим, як впустити в помешкання.

     Добрий результат дає використання засобів, що відлякують кліщів, – репелентів. Але їх слід наносити відповідно до інструкції.

     Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. У цей час він виділяє анестезуючу рідину, яка робить укус майже безболісним, тому людина нічого не відчуває. Лише згодом виникає відчуття болю, свербіння або дискомфорт у місці укусу. Через 2-3 дні у місці присмоктування з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах за рахунок випитої крові. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб, і увесь цей час смоктати кров.

     Що швидше помітите кліща, то легше його видалити. Із збільшенням тривалості присмоктування кліща, ймовірність зараження збільшується. Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо комаха була на тілі менше ніж добу, вірогідність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хворобі Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб.

     При виявленні на тілі кліща краще звернутись в лікувально-профілактичний заклад для його видалення, адже інфікування людини може відбутися при випадковому роздавлюванні кліща чи розчісування місця укусу та втиранні в шкіру зі слиною чи тканинами кліща збудника інфекції.

     Самим ефективним і безпечним способом видалення кліща є  використанням пінцета. При самостійному видаленні кліща необхідно дотримуватися наступних вимог: перед витяганням кліща шкіру слід обробити будь-яким антисептиком. Необхідно захопити кліща пінцетом (з тупими або заокругленими кінцями) якомога ближче до шкіри і витягти його помірним рівномірним зусиллям, спрямованим суворо вертикально, не застосовуючи жодних викручувальних рухів. Після вилучення шкіру повторно обробити антисептиком. Важливо постаратися під час вилучення не розчавити кліща. Після видалення кліща місце присмоктування слід змастити розчином йоду, спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення кліща слід ретельно помити руки з милом.

     Особам, яких вкусив кліщ, необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста або стежити за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів. У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу – слід негайно звертатися до лікаря.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь