Що робити у випадку домашнього насильства в сім’ї та гендерно зумовленого насильства
Під час карантину почастішали випадки домашнього насильство в сім’ї.
Насильство це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.
Якщо життя у вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з вами будуть діти – також підготуйте все необхідне.
Визначте не одне, а декілька місць, де б ви могли сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.
Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо ви не можете визначитися щодо подальшого життя або вам важко прийняти рішення – зверніться:
До дільничного інспектора поліції.
До служби у справах дітей.
До центру надання соціальних послуг Тлумацької міської ради ОТГ.
Безкоштовні консультації
Телефонуйте:
Урядовий кол-центр - 15-47
Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
0 800 500 335 або 116-111, 116-123 (короткий номер з мобільного).
Національна дитяча “гаряча лінія”: 0 800 500 225 або 77
(для дзвінків з мобільного).
Контактна особа КУ «Центр надання соціальних послуг Тлумацької міської ради ОТГ»
- Біліщак Олександра Ярославівна, +380667641423; +380684345655