ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 02.06.2020 09:43

Утворення та поводження з відходами

в Івано-Франківській області у 2019 році

Протягом 2019р. в області утворилось (за попередніми даними) 2991,7 тис.т відходів, що більше у 1,5 раза,  ніж у 2018р., у тому числі відходів І класу небезпеки – 6,5 т (на 23,7% менше), ІІ класу– 1,5 тис.т (у 1,6 р.б.), ІІІ класу – 4,4 тис.т (у 1,5 р.б.), IV класу небезпеки – 2985,8 тис.т (у 1,5 р.б.). У загальнодержавних обсягах утворених протягом року відходів частка області є незначною і складає 0,7%.

Від економічної діяльності підприємств та організацій утворилось 2871,1 тис.т відходів або 96% загального обсягу, у домогосподарствах – 120,6 тис.т (4%). У структурі утворених відходів, за категоріями матеріалів переважають відходи згоряння (1079,9 тис.т або 36,1%) та грунтові відходи (1059,2 тис.т або 35,4%).

Протягом 2019р. утилізовано 870,2 тис.т відходів, що більше у 1,6 раза., ніж у 2018р.; спалено – 130,9 тис.т (на 7% більше), з яких майже усі використано для отримання енергії.

У спеціально відведені місця чи об’єкти у 2019р. видалено 1759,6 тис.т відходів,  що більше у 1,8 раза, ніж у 2018р.

Загальна кількість накопичених у спеціально відведених місцях чи об’єктах відходів  IIV класів небезпеки на кінець 2019р. становила 46 млн.т проти 45,3 млн.т на кінець 2018р. Основну частину (99,9% або 45965,2 тис.т) з них складають малонебезпечні відходи IV класу небезпеки, 29,8 тис.т – ІІІ класу, 0,8 тис.т – ІІ класу.

©Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Заборгованість із виплати заробітної плати

в Івано-Франківській області на 1 травня 2020 року

На 1 травня 2020р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 26,2 млн.грн, з неї 14,3 млн.грн припадало на економічно активні підприємства.

Структура заборгованості з виплати заробітної плати

на 1 травня 2019–2020 років

(у % до загальної суми)

Заборгованість працівникам економічно активних підприємств у квітні 2020р. збільшилась на 12,9%.

Динаміка заборгованості з виплати заробітної плати

на економічно активних підприємствах у 2019–2020 роках

(на 1 число відповідного місяця)

На початок травня 2020р. 52,6% заборгованості економічно активних підприємств припадало на підприємства сфери транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, 40% – на підприємства промисловості, 4,8% – на підприємства сільського, лісового та рибного господарства, 1% – на підприємства сфери надання інших видів послуг, 0,9% – на заклади сфери освіти, 0,4% – на заклади, що здійснюють діяльність у сфері державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, 0,3% – на заклади охорони здоров’я та надання соціальної допомоги.

Заборгованість утворена підприємствами м.Івано-Франківська (70,1% загальної суми),  м.Бурштина  (11,2%),  Долинського  (6,5%),  Косівського  (4,8%),  Рогатинського (3,7%)  районів,  м.Коломиї  (2,1%),  м.Калуша  (1,6%).

Більш детальну інформацію щодо боргу з виплати заробітної плати наведено в додатках.

Географічне охоплення

Усі регіони України, крім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та  частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Методологія та визначення

Заборгованість із виплати заробітної плати – це сума своєчасно невиплаченої заробітної плати всім категоріям працівників: штатним працівникам, особам, які не перебувають в обліковому складі підприємства – сумісникам і працюючим за договорами, а також звільненим працівникам. Ця сума включає всі нарахування в грошовій і натуральній формах з фонду оплати праці (за винятком обов’язкових утримань), строк виплати яких минув до кінця місяця, у якому вони повинні бути виплачені.

Загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Інформація підготовлена на основі даних державного статистичного спостереження  "Стан виплати заробітної плати", яке охоплює юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб з урахуванням  цензу  за  кількістю  найманих  працівників  відповідно  до  методологічних  положень (http://csrv2.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2019/86/mp_sv_zp.pdf).

Інформація формується по Україні в цілому та регіонах за видами економічної діяльності на рівні секцій і розділів відповідно до Класифікації видів економічної діяльності

(http://www.ukrstat.gov.ua/klasf/nac_kls/dc_009.rar).

Перегляд даних

Перегляд даних не здійснюється.

Довідка: тел. (0342) 79-20-09; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-OPLATA_PRACI.htm