ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ СТАТИСТИКИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує

Дата: 04.06.2020 16:33

Житлове будівництво за містами та районами області у січні–березні 2020 року

У січні–березні 2020р. в області прийнято в експлуатацію 151,4 тис.м2 загальної площі житлових будівель нового будівництва, що на 35,6% менше порівняно з січнем–березнем попереднього року.

У територіальному розрізі збільшення обсягів прийнятого в експлуатацію  житла відбулося в містах Калуші (у 5,2 раза) і Коломиї (на 45,3%), Верховинському (у 1,6 раза) і Косівському (на 27,6%) районах.  Менше, ніж у січні–березні 2019р. прийнято в експлуатацію житлових будівель у Галицькому   (у 2,9 раза),  Рожнятівському (у 2,2 раза),  Коломийському (у 2,1 раза) районах, Яремчанській міській раді (на 49%), Городенківському (на 47,1%),  Надвірнянському (на 44,4%), Снятинському (на 42,6%) районах,  обласному центрі (на 40%), Богородчанському (на 39%),  Долинському (на 38,7%) Тисменицькому (на 36,4%) районах, Болехівській (на 33,5%) міській  раді, Тлумацькому (на 22,2%), Калуському (на 20,6%) районах.

На території обласного центру прийнято в експлуатацію половину загальнообласного  обсягу загальної площі новозбудованих житлових будівель.  Також значними є частки Тисменицького району (6,8%), міста Коломиї (5,5%), Яремчанської міської ради (4,4%), Надвірнянського (4,2%), Долинського (3,8%) районів. Частка міста Калуша, Богородчанського, Коломийського, Рожнятівського, Косівського районів коливається в межах від 2,9% до 3,3%,  Болехівської міської ради, Верховинського, Калуського, Снятинського районів – від 1,4%  до 2,2%, Городенківського, Галицького та Тлумацького районів – не перевищує 1%.

У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 1106,5 м2 житла, що відповідає 2 місцю серед регіонів держави. При цьому, територіальна диспропорція за даним показником складає 23,8 раза: максимальне значення у січні–березні 2020р. спостерігалося в Яремчанській міській раді (2943,3 м2), мінімальне –  у  Городенківському районі  (123,7 м2).

Середній розмір новозбудованого помешкання по області становив 99,5 м2 загальної площі. Серед міст і районів області найбільше значення цього показника  у Яремчанській міській раді (201,4 м2), Надвірнянському (186,1 м2) та Богородчанському (184,1 м2) районах, найнижче – у місті Коломиї (75 м2) і  Івано-Франківській міській раді (75,8 м2).