Дерев'яні храми Тлумацької ОТГ

Дата: 10.06.2020 09:23

Церква Св. Арх. Михайла

1926р.  с. Королівка

Про церкву в цьому селі є згадки ще з другої половини XVI ст. Церква під посвятою Св. арх. Михайлу вперше згадана в другій половині XVII ст. Нова дерев'яна церква постала в Королівці на початку XVIII ст. Вже у 1803 році вона згоріла.

Наступного року громада спромоглася виставити нову церкву, також дерев'яну. Цю церкву знищили у 1916 році під час боїв Першої світової війни. Для богослужінь громада збудувала тимчасову каплицю. У 1926 році постала нова дерев'яна церква. Подібна до також дерев'яної церкви з села Ісаків, адже королівську церкву також проектував архітектор Олександр Лушпинський. Церква була парафіяльною.

На сьогодні наймолодша за віком серед збережених дерев'яних у районі, збудованих до 1989 року. Пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі Королівки, при дорозі і біля забудови. Навколо церкви росте чимало ялинок. Хрещата в плані, п'ятиверха, вівтар якої орієнтований майже на північ. При вівтарі з обидвох сторін прибудовані ризниці. Додаткові входи до церкви розташовані в бічних раменах. Під час зовнішнього ремонту стіни під опасанням ошалювали горизонтально фальшбрусом, частину вікон замінили пластиковими. Над опасанням стіни оббиті бляхою з художнім карбуванням ще з початку 1990-х років. Біля входу на при церковну територію стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця, стіни якої суцільно оббиті фальшбрусом.