« Оксана Забужко: нова хвиля української літератури»

Дата: 18.09.2020 10:36

(до 60- річчя від дня народження О.Забужко,

української поетеси, письменниці)

Оксана Забужко: «...Я пишу насамперед для того, щоб отримати успіху себе, бути самій задоволеною результатом, а це ой як нелегко, бо в мене до себе вимоги гіпервисокі».

19 вересня святкуватиме свій ювілейний день народження  відома українська письменниця Оксана Забужко. Народилася 1960 року  в місті Луцьк. Закінчила філософський факультет (1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. 1987 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Естетична природа лірики як роду мистецтва». Викладала україністику в американських університетах, провадила авторську колонку в деяких періодичних виданнях («Panorama», «Столичные новости» та ін.), вела літературні майстер-класи в Київському університеті ім. Т. Г. Шевченка.

Оксана Забужко є автором поетичних збірок «Травневий іній» (1985), «Диригент останньої свічки» (1990), «Автостоп» (1994), «Новий закон Архімеда». Вибрані вірші 1980-1998» (2001), прози: «Інопланетянка» (1992), «Казка про калинову сопілку» (2000), «Репортаж із 2000-го року» (2001), романів «Польові дослідження з українського сексу» (1996), «Музей Покинутих Секретів» (2009), поем, повістей, книги есеїстки «Хроніки від Фортінбраса: Вибрана есеїстка 90-х» (1999).

Запрошуємо вас до світу сучасної української літератури, автор якої — жінка. Познайомитися з творчим доробком Оксани Забужко ви можете у Публічній бібліотеці Тлумацької ОТГ та бібліотеках-філіях. Ми впевнені, що її твори не залишать вас байдужими і ви залюбки приєднаєтеся до читацької аудиторії автора.

Фото без опису            Фото без опису