На підтримку книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса»

Дата: 27.10.2020 14:45

Василь Стус – поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Значення Василя Стуса більше, ніж талановитий поет, публіцист, перекладач й літературознавець. Він був і залишається «голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності». Поет від Бога, котрий ввібрав у себе всі чари подільської природи і гіркоту нашої історії, перекладач і літературознавець, що вільно почувався в океані світового письменства, людина, яка не могла поступитися сумлінням і честю заради шматка хліба і тихого родинного затишку. Він був борцем і патріотом.

У бібліотеках-філіях с.Бортники, Пужники, Остриня оформлено виставки-перегляди «Василь Стус - постать, що єднає Україну», користувачі  читали уривки творів на підтримку книги Вахтанга  Кіпіані «Справа Василя Стуса».

Книга «Справа Василя Стуса» містить архівні матеріали судових справ, що дозволяють краще подивитися на дисидента та поета Василя Стуса, на його громадянську позицію, його силу волі та несправедливе засудження. Вахтанг  Кіпіані на основі допитів поета, протоколів судового зібрання прослідкував неабияку жертовність цього відомого українського діяча, який ставив усе українське вище за все інше.

Василь Стус залишається навічно у серцях українців, як справжній син українського народу. Пам’ять про поета пробуджує у нас волю і справедливість, а його криниця творчості відкриває свої глибини добрим людям.