Марійка Підгірянка - квітка у літературному вінку Прикарпаття
Марійка Підгірянка справді народна,
щира, ніжна і талановита поетеса
Максим Рильський
29 березня виповнюється 140 років від дня народження української поетеси Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської).
Народилася Марійка Підгірянка 29 березня 1881 року в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині. Поетеса все життя творила оду природі. Краса прикарпатського краю лягла в основу її літературного псевдоніму. Марійка Підгірянка здобула фах педагога і сорок років навчала дітей грамоти в десяти селах Галичини.
У пам’ять про славну землячку при бібліотеці для дітей міста Тлумача створено кімнату-музей, в якому зібрано багато цікавих фактів з життя цієї незвичайної жінки та відображено її творчий шлях і подвижницьку діяльність, яка з 1928 по 1957 роки вчителювала і проживала у селах Тлумаччини — Антонівці, Братишеві та Вікнянах. Сьогодні музей і бібліотеки стали основними просвітителями поетичної спадщини Марійки Підгірянки.