До відома мешканців громади

Дата: 30.03.2021 13:33

Що треба знати про COVID -19?

Вірус передається від людини до людини краплинним та контактним шляхами. Тобто, через дрібні часточки, які виділяються з носа або рота хворого на COVID-19 під час кашлю або чиханню. Ці краплі розповсюджуються на відстані близько метра від хворого і можуть потрапляти на слизові оболонки очей, носа та рота іншої людини, яка знаходиться поруч. Також краплі, що містять вірус забруднюють предмети і поверхні. Інші люди можуть інфікуватися через дотик до таких предметів або поверхонь а потім – до очей, носа чи рота.

В яких випадках носити захисні маски?

• Якщо Ви доглядаєте за людиною з підозрою або підтвердженим захворювання на COVID -19;
  • Якщо у Вас респіраторні симптоми, або підтверджене захворювання на COVID -19;
  • У місцях великого скупчення людей;
  • За вимогою органів влади.

Як правильно надягати маску?

Перед тим, як надягти маску, слід помити руки з милом або обробити їх антисептиком із вмістом спирту не менше 60%. Маску слід одягати так, щоб вона закривала ніс та рот. Також вона має бути щільно закріплена на переніссі. Простору між маскою та обличчям не повинно бути.

Як правильно знімати та утилізувати захисну маску?

Медичну маску необхідно знімати  за гумки або зав’язки та не торкатися її зовнішньої поверхні. Утилізувати маску можна разом з побутовими відходами. В жодному разі не використовуйте маску повторно. Знявши маску, обов’язково помийте руки з милом чи обробіть їх спиртовмісним антисептиком.

Медична маска зберігає свою ефективність протягом 2-4 годин.

Лікар-епідеміолог Івано-Франківської

міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський

ОЛЦ МОЗ України»                                                         Онуфрейчук Л.В.