У громаді відбувся пам’ятний захід, приурочений 35-тим роковинам аварії на ЧАЕС

Дата: 26.04.2021 15:48

Фото без опису26 квітня виповнилося 35 років з того дня, як Чорнобильська катастрофа розділила життя кожного українця на «до» і «після». Її наслідки, на жаль, не подолані і нині.

До чергової річниці від дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції у Публічній бібліотеці Тлумацької міської ради було проведено годину-реквієм «Гірчить Чорнобиль пам’яттю, гірчить…».

Взяли участь у ній міський голова Ігор Петрук, начальник відділу освіти, культури, молодіжної політики та спорту Володимир Пеник, студенти Тлумацького коледжу ЛНАУ, а також безпосередній її очевидець Дмитро Далавурак та вдови учасників ліквідації аварії - Марія Михайлів, Галина Жилка та Марія Кулик.

Дмитро Михайлович розповів присутнім про ті жахливі дні, коли доля повела людей з цілої України, у тому числі і з нашого краю, у тридцятикілометрову зону Чорнобиля різними шляхами. Усі вони  пожертвували своїм здоров`ям, а чимало - і життями.
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять усіх учасників ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, а також тих тлумачан і жителів інших населених пунктів громади, які побували у самому пеклі та яких сьогодні вже немає серед нас.

Не минув біль Чорнобиля. І не мине ніколи. А наш святий обов’язок сьогодні – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь…