ПАМ’ЯТКА ВЛАСНИКУ СОБАКИ

Дата: 06.05.2021 13:31

Відповідальність за дії тварин несуть їх власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, що не суперечать чинному законодавству, а також особи, які супроводжують тварину.

Що потрібен знати власник собаки по її утриманню, розповідає волонтерка системи безоплатної правової допомоги Маргарита Гриценко.

Норми утримання домашніх тварин у місті Івано-Франківську визначені Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та  Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради «Про затвердження Правил утримання домашніх тварин підприємствами, організаціями і громадянами в місті Івано-Франківську».

Власники тварин зобовязані:

1) забезпечувати тишу - попереджувати лай собак у період з 22:00 до 06:00;

2) забезпечити тварині можливість у задоволені її природних потреб в їжі, воді, сні, рухах, у природній активності та інших;

3) забезпечити постійний догляд, ветеринарний нагляд;

4) навчати собак за визнаними навчальними програмами (особи, що займаються дресируванням тварин, повинні мати відповідну професійну підготовку та реєстраційне свідоцтво встановленого зразка);

5) дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин, зокрема, прибирати екскременти в місцях загального користування;

6) запобігати прояву небезпечних дій з боку тварин, які утримуються, по відношенню до людей, інших тварин або майна;

7) при використанні собаки для охорони території повинні бути встановлені попереджувальні надписи про небезпеку;

8) упереджувати можливість безконтрольного виходу тварини поза межі місця її утримання.

Власникам тварин заборонено:

1) жорстоко поводитись з тваринами або знущатися, знищувати їх;

2) проводити собачі бої, а також селекціонувати, навчати та використовувати собак для боїв;

3) використовувати домашніх тварин для отримання з них м'яса і шкурок;

4) навчати собак атакувати людину в життєво важливі органи;

5) купати тварин на території міських пляжів, у фонтанах, на річках у місцях відпочинку;

6) забороняється утримувати домашніх тварин у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо).

Також потрібно обовязково памятати, що власники собак повинні регулювати приплід власних тварин. З метою регулювання чисельності тварин, які не мають племінної цінності, проводити стерилізацію як гуманний метод до зменшення поголів'я тварин.

Власникам домашніх тварин забороняється займатися розведенням тварин:

1) з уродженими вадами;

2) генетично та фізіологічно несумісних;

3) з перевищенням фізіологічного навантаження;

4) при неможливості подальшого утримання і влаштування потомства.

При проведенні масових видовищних, зоотехнічних, спортивних та інших заходів за участю домашніх тварин організаторам необхідно отримати відповідні дозволи від Управління ветеринарної медицини в м. Івано-Франківську.

Супровід собак дозволяється особам, яким виповнилося 14 років.

Забороняється супровід потенційно небезпечних собак та собак, які визнані небезпечними, особам, яким не виповнилося 16 років, психічно хворим або фізично неспроможним керувати твариною  (Додаток до Правил утримання домашніх тварин підприємствами, організаціями і громадянами у місті Івано-Франківську).

#ПравоваДопомога #ІваноФранківськийМЦ

#Тлумацьке бюро правової допомоги