Дата: 12.05.2021 14:06

Фото без опису11 травня 2021 року Публічна бібліотека Тлумацької міської ради взяла участь в онлайн-конференції з нагоди 50-річчя від дня створення Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України. Організатором заходу виступила Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва.

Також на онлайн-конференцію були запрошені український письменник, журналіст, краєзнавець, член Національної спілки письменників України     (2019 р.) Михайло Буджак та  поетжурналістпубліцист, член Національної спілки письменників України (1997 р.) Михайло Батіг.

Як розповідає колишній очільник організації, відомий письменник, журналіст, редактор – Василь Добрянський, установчі збори Івано-Франківської організації спілки письменників України відбулися 10 травня 1971 року. Першим її відповідальним секретарем став поет Микола Карпенко. Тими днями Прикарпаття і вся Україна відзначали столітній ювілей Василя Стефаника. До Івано-Франківська з цієї нагоди приїхало багато гостей, зокрема письменники з Києва та Львова – О. Гончар, П. Загребельний, В. Козаченко, Д. Павличко, Р. Братунь, Р. Іваничук та інші. Всі вони були присутні при народженні нової обласної філії письменницької спілки. Того ж вечора Олесь Гончар озвучив цей знаменний факт на урочистому ювілейному засіданні у приміщенні драмтеатру.