Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення міст та районів у 2020 році

Дата: 12.05.2021 14:17

Головне управління статистики інформує. У 2020 році в атмосферне повітря області потрапило 140,4 тис.т забруднюючих речовин, що на 31,5% менше, ніж роком раніше. В територіальному розрізі основними забруднювачами атмосферного повітря залишаються підприємства міста Бурштина, на які припадало 78,3% загальнообласних викидів, частка підприємств міста Калуша склала 9,1%, Долинського, Надвірнянського, Тисменицького, Богородчанського та Галицького районів – 3,1–1,1%, решти міст та районів – менше 1% кожного.

Зменшення викидів в атмосферне повітря порівняно з попереднім роком відбулося у Надвірнянському  (на 5,3%), Калуському (на 6,3%), Долинському (на 10,1%), Рожнятівському  (на 11,1%), Верховинському   (на 19,1%), Богородчанському (на 30,7%), Рогатинському (на 45,2%), Тлумацькому (на 48,8%), Снятинському (у 2,1 раза), Косівському (у 2,3 раза) районах, містах  Яремче (на 5,5%), Івано-Франківську (на 11,9%), Калуші (на 15,8%), Бурштині (на 35,3%) та Коломиї (на 36,5%). У Коломийському районі обсяги викидів забруднюючих речовин збільшено на 0,1%, у Галицькому – на 2,2%, у Тисменицькому – на 4,1%,  у Городенківському – у 1,9 раза, у м.Болехові – у 7,6 раза.

Крім того, у 2020р.  у повітряний басейн області надійшло 10,2 млн.т діоксиду вуглецю (на 20,9% менше, ніж  у 2019р.) – основного парникового газу, який впливає на зміну клімату, з яких 62% склали викиди від стаціонарних джерел забруднення підприємств міста Бурштина.

У розрахунку на квадратний кілометр території області щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення склала 10,1 т (у 2019р. – 14,7 т). У територіальному розрізі найбільше у розрахунку на квадратний кілометр викинуто забруднюючих речовин у містах Бурштині (10 тис.т) та Калуші (195,6 т).  У містах Коломиї та Івано-Франківську, Богородчанському, Галицькому, Надвірнянському, Тисменицькому і Долинському районах щільність викидів  становила  2,1–4,4 т на квадратний кілометр, у Рожнятівському Рогатинському, Калуському районах та м.Болехові – 0,6–1,5 т, у Снятинському, Коломийському, Косівському, Городенківському районах та м. Яремче – 0,1–0,3 т; у Тлумацькому та Верховинському районах у розрахунку на квадратний кілометр викинуто менше 100 кг забруднюючих речовин.

У розрахунку на одну особу в області в атмосферне повітря потрапило 102,9 кг забруднюючих речовин проти 149,6 кг у 2019р. Найбільше забруднюючих речовин у розрахунку на одну особу викинуто підприємствами міст Бурштина (7,2 т) та Калуша (192,7 кг). У Богородчанському, Тисменицькому, Надвірнянському Галицькому та Долинському районах цей показник знаходився  в межах від 25 до 63 кг, у Рожнятівському, Калуському та Рогатинському  – від 15 до 22 кг, у решті міст та районів – менше 10 кг забруднюючих речовин на одну особу.

Примітка. Інформація по містах обласного значення та районах наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою, який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів».