Вища освіта на Івано-Франківщині у 2020/21 роках

Дата: 13.05.2021 16:48

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує.

В області підготовку до ефективного та результативного освітнього процесу,  доступ  до  якісної  вищої  освіти  здійснюють  16 самостійних закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти, в яких освіту здобувають  38,4 тис.  студентів.  Загальна  кількість  студентів  у  порівнянні  з  попереднім  навчальним  роком  збільшилась  на  3,1 тис. осіб  і  у розрахунку на 10 тис. населення склала 282 особи проти 258 осіб у 2019/20 навчальному році.

Серед студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти традиційно переважає частка осіб жіночої статі (55,1%).

На контрактній основі навчається 20,7 тис. студентів або 53,9%, за рахунок бюджетних коштів – 17,7 тис. студентів (46,1%).

Денній формі навчання віддали перевагу 30,3 тис. студентів (78,9% їх загальної кількості), поєднують роботу із навчанням 8,1 тис. студентів (21,1%).

На початковий цикл навчання до закладів вищої та фахової передвищої освіти минулого року зараховано 10,5 тис. осіб; випущено – 12,9 тис. фахівців, з яких 33,8% складали молодші спеціалісти, 1,4% – молодші бакалаври, 37,1% – бакалаври, 5,8% – спеціалісти, 21,9% – магістри.

На початок 2020/21 навчального року у закладах вищої та фахової передвищої освіти Івано-Франківщини працювали 3,6 тис. науково-педагогічних працівників, з них  1,8 тис. кандидатів та 0,5 тис. докторів наук, 0,4 тис. викладачів з науковим ступенем професора, 1,3 тис. доцентів та 2 тис. педагогічних працівників.