Літературні читання «Творець і неперевершений майстер новели» (присвячені 150-ій річниці від дня народження В.Стефаника)

Дата: 14.05.2021 13:29

14 травня минає 150 років від дня народження геніального українського письменника Василя Стефаника – автора понад сімдесяти новел, який увійшов у літературу,  як неперевершений майстер соціально - психологічної новели.  Творчість Василя Стефаника завжди сприймалася читачами, як вираз трагічної долі галицького селянства. Та в новелах цього письменника є не тільки картини розпачу і горя. Його новели містять глибоку думку про вічне - життя і смерть, добро і зло.

З великою силою письменник розкрив красу душі простої людини, змученою непосильною працею на багатих і голодом, вдягненої в лахміття, обпаленої гарячим сонцем, холодними вітрами  та морозами.

З нагоди відзначення дня народження видатного українського письменника Публічна бібліотека Тлумацької міської ради провела літературний флеш-моб «Творець і неперевершений майстер новели». Уривки із творів Василя Стефаника читали студенти аграрного коледжу Львівського НАУ:  Яна Моздір, Мар’яна Овчарчин, Наталя Вишневська, Христина Цюпа.

Бібліотекарі презентували книжкові видання, творчу  та  епістолярну спадщину письменника, спогади сучасників про митця, автобіографічні новели, читаючи яких ми маємо можливість  бачити, відчувати красу, страждати через чужі болі, любити й ненавидіти, плакати й стискати кулаки від сильного душевного зворушення. Щастя почувати себе людиною.

Відео літературних читань можна переглянути за адресою: