До 150-ї річниці від дня народження видатного українського письменника Василя Стефаника

Дата: 18.05.2021 10:17

«Василь Стефаник був плоть від плоті, кість від кості трудового народу. Він горів його болем, страждав його стражданнями… Ми шануємо пам'ять Василя Стефаника як прекрасного письменника і громадянина, кришталево чесну людину»

Максим Рильський

До відзначення 150-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча, майстра психологічної новели Василя Стефаника, у бібліотеці для дітей КЗ «Публічна бібліотека Тлумацької міської ради» проведено літературну годину «Василь Стефаник - літописець долі народної».

Протягом заходу, читачів бібліотеки ознайомили з  життєвим і творчим шляхом письменника, що увійшов в історію не лише української, а й світової літератури. Кожна його новела - це картина трагедії селянського життя, трагедія разючої бідності, безнадійної самотності, невимовної туги від розлуки з рідною землею й світ, повний смутку і водночас несказанної краси та любові до людини.

Чи не найбільше у В.Стефаника новел про дітей. Їх доля, як і майбутнє рідного народу, дуже хвилювали його. Тож присутнім прочитали новели «Новина», «Катруся», «Кленові листки» - твори про дітей без дитинства.

Бібліотекарі бібліотек-філій с.Пужники та с.Бортники запросили своїх користувачів для перегляду виставки-портрет  «Співець Української землі» та бібліовітрини  «Син Покутського краю». Молодь  взяла  книги  для  читання, поринула у глибину стефаниківського світу, щоб глибше зрозуміти світогляд письменника.