Захистимо врожай зернових культур від шкідників та хвороб
Кліматичні умови цьогорічної весни надзвичайно сприятливі для росту і розвитку шкідливих організмів на посівах сільськогосподарських культур і можуть завдати значної шкоди, що приведе до значного недобору врожаю зернових культур.
Без застосування хімічних заходів, для регулювання фітосанітарного стану посівів на рівні, що забезпечує запобігання господарсько відчутних втрат врожаю зерна від шкідливих організмів і збереження його якості, обійтися неможливо. Цьогорічна прохолодна дощова погода у поєднанні із подальшим підвищенням температури повітря створює сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб озимих зернових культур, а також розповсюдження шкідників. Так, при проведенні моніторингу фітосанітарного стану посівів зернових культур на даний час в посівах озимих зернових культурах спостерігається прогресування розвитку таких хвороб, як септоріозу, борошнистої роси, а у посівах ячменю розвиваються різні види плямистостей. В посівах озимого ячменю на окремих площах спостерігаємо ураження верхніх листків, а в подальшому буде ураження прапорцевих листків та колосків, які формують основну масу врожаю зерна. Одночасно, в посівах виявлені хлібні п’явиці, шкідливі клопи, та інші шкідники.
Виходячи з вищенаведеного рекомендуємо всім агровиробникам провести детальне обстеження посівів та при необхідності захистити їх від шкідливих об’єктів, так як можна отримати суттєве зниження врожаю зерна.
Наголошуємо, що перед початком проведення робіт із захисту рослин хімічними препаратами, необхідно завчасно повідомити про це органи місцевого самоврядування та власників пасік, які знаходяться на віддалі
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись правил техніки безпеки, загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни
Провідний спеціаліст управління
фітосанітарної безпеки Іван Збіглей