Здійснення наукових досліджень і розробок в області у 2020 році

Дата: 24.05.2021 17:13

Головне управління статистики інформує. Загальна кількість працівників підприємств та організацій області, які виконували наукові дослідження і розробки, у 2020 році становила 458 осіб, з яких 85,2% – дослідники, 4,6% – техніки, 10,2% – допоміжний персонал. За кількістю науковців область посіла 16 місце серед регіонів держави, у т.ч. фахівців з науковими ступенями – 13 місце.

Питома вага докторів наук та докторів філософії (кандидатів наук) в загальній кількості виконавців наукових досліджень і розробок становила 44,8% проти 31,7% в середньому по Україні. Серед дослідників області частка працівників з науковими ступенями склала 52,6%.

У 2020 році 38,7% науковців працювали у галузі технічних наук, 21,2% – природничих, 17,7% – сільськогосподарських, 10% – гуманітарних, 7,4% – медичних та 5% – у галузі суспільних наук.

Загальний обсяг витрат на виконання наукових досліджень і розробок власними силами підприємств та організацій області у 2020 році склав 51 млн.грн, з яких 64,1% припадало на оплату праці, 20,4% – на інші поточні витрати, 15,5% – на капітальні витрати, з яких 66,6% становили кошти на придбання устатковання. Значна частка загального обсягу витрат була спрямована у підприємства та організації сектору вищої освіти (64,8%), у підприємства та організації державного сектору діяльності направлено 35,2% коштів.

За рахунок державного і місцевих бюджетів профінансовано 62,9% наукових досліджень і розробок в області, коштами іноземних джерел – 26,3%, коштами організацій підприємницького сектору – 7,6%, власними коштами підприємств – 2,2%, коштами організацій державного сектору – 1%.

У 2020 році 32,5 млн.грн (63,7% загального обсягу витрат) було спрямовано на виконання прикладних наукових досліджень, які на 42,8% профінансовано коштами державного бюджету та на 39,2% – за рахунок коштів іноземних джерел; на виконання фундаментальних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок витрачено 18,5 млн.грн (36,3%), які на 93,7% фінансувалися за рахунок коштів державного бюджету, на 3,6% – коштів іноземних джерел та на 2,1% – коштів організацій державного сектору.

На фінансування діяльності підприємств та організацій у галузі технічних наук було спрямовано 40,5% загального обсягу внутрішніх витрат, у галузі природничих наук – 17,8%, сільськогосподарських – 14,2%, гуманітарних – 14%, медичних – 11,3%, суспільних – 2,2%.