Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Розповсюдженість тютюнопаління серед жителів Прикарпаття

Дата: 31.05.2021 15:31
Кількість переглядів: 508

Фото без описуГоловне управління статистики інформує. З метою отримання інформації щодо розповсюдженості тютюнопаління серед населення у віці 12 років і старше, наприкінці 2020 року органами державної статистики проведено щорічне вибіркове опитування домогосподарств Івано-Франківщини. Отримані результати свідчать, що шкідливу звичку курити мають 13,8% або 161,8 тис. наших краян зазначеного віку.                                   

В цілому в Україні 16,5% осіб повідомили, що курять. За останні роки спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення таких осіб, зокрема у порівнянні з 2019 роком – на 0,6%, а з 2015 – на 10,9%. Найбільш поширена тютюнова залежність серед населення відповідного віку у Донецькій, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській та Кіровоградській областях (22,3–20,2% відповідно), а прихильниками здорового способу життя виявилися мешканці Сумської, Київської, Вінницької та Тернопільської областей          (8,5–11,7% відповідно).

До куріння залучені практично усі верстви населення, зокрема жінки та молодь. Серед жінок України ця шкідлива звичка найбільш поширена у віці  18–29 та 30–58 років (6,3% та 7,3% відповідно), серед молоді віком 14–17 років курять 1,6% підлітків.

У ході опитування було з’ясовано, що майже половина (47,5%) курців нашого краю палять вже понад 20 років, 19,8% – від 11 до 15 років, 16,8% – від 1 до 5 років, 9,2% – від 6 до 10 років, 6,7% – від 16 до 20 років. Серед тих, хто курить, більше половини (54,1%) випалюють за добу від 6 до 10 сигарет,   17,2% – від 11 до 15 сигарет, 15% – понад 16 сигарет, 13,7% – до 5 сигарет.

Тютюнопаління не тільки завдає шкоди здоров’ю самих курців та оточуючих їх людей, сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень органів дихання, але й негативно впливає на фінансове становище родин. Як засвідчили останні результати обстеження 1,8% грошових коштів зникають із бюджету родин нашого краю разом з димом сигарет (в Україні – 2,4%).

 

 

Обсяг роздрібного товарообороту тютюнових виробів через торгову мережу підприємств–юридичних осіб, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у 2020 році склав 460,4 млн. грн. Серед продовольчих товарів, реалізованих у торговій мережі цих підприємств,  тютюнові вироби займали 7,2% обсягу продажу, що у розрахунку на одну особу населення склало 337 гривень. Крім того в області діє широко розповсюджена торгова мережа фізичних осіб–підприємців, які також здійснюють торгівлю тютюновими виробами.

Продовжується тенденція до подорожчання підакцизних товарів, зокрема у минулому році на Прикарпатті індекс споживчих цін на тютюнові вироби склав 120,1% (в Україні – 120,7%).

Довідково: 31 травня в усьому світі проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї    акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я. Куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь