Звернення міського голови до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2021 10:56

Фото без описуШановні краяни!

22 червня відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, встановлений Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245.

Війна між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни, призвела до колосальних людських і матеріальних втрат. Однак участь українців у Другій світовій війні не обмежувалася періодом протистояння між СРСР і Німеччиною в 1941-1945 роках. Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року. А ще до початку Другої світової війни, 14-18 березня 1939 року, українці Карпатської України воювали за власну свободу з Угорщиною, яку підтримувала гітлерівська Німеччина.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої російської агресії на сході України, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. У цей скорботний день віддаймо шану борцям за волю України і схилімо голови перед їх неоціненним подвигом. Згадаймо у думках і молитвах кожного, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за Батьківщину.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

З повагою,

міський голова                                                      Ігор Петрук