Основні структурні показники діяльності підприємств у 2020 році (попередні дані)

Дата: 05.07.2021 11:21

Головне  управління  статистики  інформує.  У  2020 році  в  області  діяло 8,1 тис. підприємств – суб’єктів підприємницької діяльності (далі – підприємств), що у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає 60 одиниць.

За попередніми даними на підприємствах області працювало 110,5 тис. найманих  працівників  або  14 осіб  у  розрахунку  на  одне  підприємство.  У промисловості було зайнято 35,2% загальної кількості найманих працівників, 24,1% – у  сфері  охорони  здоров’я  та  надання  соціальної  допомоги,  11,3% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів,  7,7% – у  сільському,  лісовому  та  рибному  господарстві, 6,6% – у будівництві та 5,2% – транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності, решта – в інших видах економічної діяльності.

На оплату праці найманих працівників підприємствами у 2020 році витрачено  11,4 млрд.грн,  що  у  розрахунку  на  одного  працівника  склало  103 тис.грн проти 9,7 млрд.грн та 91,9 тис.грн у 2019 році відповідно.

Підприємствами області у 2020 році реалізовано продукції (товарів, послуг) на 126,4 млрд.грн, що на 23% більше, ніж у попередньому. У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) склав 1143,6 тис.грн проти 1140,9 тис.грн у 2019 році. У структурі реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами промисловості забезпечено 44% обсягів (у 2019р. – 43,5%), оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотран-спортних засобів і мотоциклів – 31,5% (36,9%), сільського, лісового та рибного господарства 7,8% (7%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності 5,5% (3,7%), будівництва – 4,6% (4,5%), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 3,3% (0,2%).

У загальній кількості підприємств області найбільшу частку (95,4%) складають малі підприємства (по Україні – 95,2%). Частка великих та середніх підприємств склала 4,6% у загальній їх кількості в області, проте в них працювало 70,1% загальної кількості найманих працівників підприємств, якими забезпечено 77,1% загального обсягу реалізації продукції (товарів, послуг).