У селі Гончарівка відбувся фестиваль «Вільха»

Дата: 13.07.2021 10:29

З давніх- давен ми святкуємо велике християнське свято день апостолів Петра і Павла, яке в нас на Тлумаччині ще називають «Вільха».

Свято «Вільхи» входить до циклу літніх купальських свят. Цей звичай зародився ще у часи Київської Русі, коли на Покуття нападали монголо-татари. Люди, втікаючи від татар, ховалися у болотистих місцях, де росло багато вільхи. А вже коли татари відходили, вдячні люди прикрашали вільху і вшановували її як рятівницю людського життя. Відтоді вільха на Покутті стала символом волі та порятунку. Саме святкування не може обходитися без залучення народних музик, танців та розваг для молоді

Проводити його у селах Тлумацької громади вже стало доброю традицією. Цього року свято відбулося у селі Гончарівка.

Перед початком дійства зустрічали гостей та учасників троїсті музики. Своїми піснями, легендами та гуморесками присутніх вітали аматори народної творчості сіл: Палагичі, Нижнів, Остриня, Королівка, Тарасівка та яскраві, талановиті солісти, серед яких учасник Х- фактору, наш земляк Петро Гарасимів. А дівчатка-україночки усіх бажаючих пригощали калачем та медом.

Зі словами привітання виступили – Тлумацький міський голова Ігор Петрук, староста Палагицького старостинського округу Богдан Равлюк та гість нашого свята – депутат Івано – Франківської обласної ради Любомир Слободян.

Ведучі свята щиро привітали усіх присутніх, хто носить ім’я Петро та Павло  і вручили їм невеликі подаруночки.

Працювала святкова фотозона, де кожен бажаючий зміг сфотографуватися з українською атрибутикою, залишивши згадку про «Вільху».

Завершився захід святковим масовим гулянням під відкритим небом, за участі веселого, яскравого, молодіжного гурту.