Дата: 14.07.2021 10:43

Фото без описуЗвертаємо увагу, що набрав чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Зокрема, Законом забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання та надання послуг; надтонких пластикових пакетів, оксорозкладних  пластикових пакетів.

За порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб’єктів господарювання  такі адміністративно–господарські штрафи:

1. За порушення вимог першої частини статті 2 цього Закону – у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

2. За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян .

Відділ житлово-комунального

господарства транспорту та благоустрою