#консультаціяБПД

Дата: 20.07.2021 14:49

Фото без описуДержавний захист дітей від тих батьків, які своїм неналежним ставленням та вчинками несуть загрозу для здоров’я та навіть життя власних дітей, полягає у позбавленні батьківських прав. У той же час, закон надає можливість поновити втрачені права тим батькам, які дійсно змінили свої життєві цінності та усвідомили важливість свого батьківського обов'язку.

Який порядок поновлення батьківських прав? Консультує фахівчиня Яремчанського бюро правової допомоги - Вікторія Личковська.

Поновлення батьківських прав можливе виключно у судовому порядку. Відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України: право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто.

Які документи необхідно долучити до матеріалів справи?

• рішення суду про позбавлення батьківських прав;

• акти обстеження умов проживання батьків;

• характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;

• довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;

• інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;

• висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.

Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом.

Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття.

Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини.

При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина.

Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

У разі відмови в позові про поновлення батьківських прав повторне звернення із позовом про поновлення батьківських прав можливе лише після спливу одного року з часу набрання чинності рішенням суду про таку відмову.

Нагадуємо!

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid