Кількість та структура суб'єктів економіки області за районами на 1 липня 2021 року

Дата: 27.07.2021 14:21

Головне управління статистики інформує. Станом на 1 липня 2021 року в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) в Івано-Франківській області налічувалось 29902 юридичні особи та 1557 суб’єктів економіки без статусу юридичної особи.

За територіальною ознакою найбільша кількість юридичних осіб розташовувалась в Івано-Франківському районі – 18066 (60,4% від загальної їх кількості). Значна частина суб’єктів знаходилась у Коломийському – 4555 (15,2%), Калуському – 4159 (13,9%), Надвірнянському – 1613 (5,4%) та Косівському – 1015 (3,4%) районах. Найменша кількість юридичних осіб зареєстрована у Верховинському районі – 494 (1,7%).

За І півріччя поточного року в області зареєстровано 761 юридичну особу, з них в Івано-Франківському – 414 (54,4% від загальної кількості зареєстрованих за півріччя), Коломийському – 136 (17,9%), Калуському – 117 (15,4%), Надвірнянському – 51 (6,7%), Косівському – 34 (4,5%) та Верховинському – 9 (1,2%) районах.

За організаційно-правовими формами господарювання суб’єктів економіки серед юридичних осіб області органи влади, організації (установи, заклади) переважали у Надвірнянському районі (35,3% від  кількості зареєстрованих за півріччя юридичних осіб по району); товариства з обмеженою відповідальністю – у Івано-Франківському (51,9%), Коломийському (31,6%) та Калуському (30,8%) районах; фермерські господарства – у Верховинському районі (33,3%) та громадські організації – у Косівському районі (35,3%). Частка об’єднань співвласників багатоквартирного будинку була значною серед юридичних осіб у Коломийському (8,1%), Надвірнянському  (7,8%) та Івано-Франківському (3,9%) районах; приватних підприємств – у Верховинському (11,1%) та Івано-Франківському (3,4%) районах; благодійних організацій – у Івано-Франківському (4,8%) та Коломийському (4,4%) районах; профспілок (об’єднань профспілок) – у Верховинському (11,1%), Калуському – (3,4%),  Коломийському та Косівському – (по 2,9%) районах.