«Прапор держави – святиня народу»

Дата: 23.08.2021 13:14

Фото без описуСиньоокого неба безмежність,

Родюче поле золотистих хлібів.

Ми святкуєм свою незалежність,

Серед цих головних кольорів.

День Державного Прапора – це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України, з півночі на південь.

Нині синьо-жовтий стяг є державним прапором України. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі державного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

Він є символ країни, національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії минулого та сьогодення.

У понеділок, 23 серпня, в місті Тлумач відбулося урочисте віче з нагоди Дня Державного Прапора України.

Розпочався захід урочистою ходою, під марш духового оркестру Тлумацької ДМШ, до площі «Героїв Майдану» за участі хлопців – прапороносців, дітей із садочка «Сонечко», очільників влади, священнослужителів міста, гостей, освітян, керівників установ, організацій, їхніх колективів та жителів громади. Розгорнули та пронесли містом великий прапор, за який боролися  багато поколінь українців.

А також урочисто синьо-жовті знамена провезли вулицями Тлумача місцеві мотоциклісти та члени байкерського клубу «WILD BIKER» м. Івано-Франківськ.

Почесне право підняти державний прапор надали: голові історико – освітянського товариства «Меморіал» - Зеновію Завідовському та учням ліцею № 2, які набрали найвищі бали у зовнішньому незалежному оцінюванню у Тлумацькій громаді – Ангеліні Кудерській та Уляні Завідовській.

З привітальним словом до громадськості звернувся голова Тлумацької міської ради – Ігор Петрук, голова історико – освітянського товариства «Меморіал» - Зеновій Завідовський та член української Гельсінської спілки – Микола Могиляк.

Молоді таланти нашої громади у своїй поезії та піснях прославляли синьо-жовті знамена.

Усіх присутніх запросили до спільної фотографії біля розгорнутого Прапора України.