В місті Тлумачі урочисто відзначили 30-ту річницю Незалежності України

Дата: 24.08.2021 13:14

Фото без описуСвятковий день — 24 серпня,
Так хочеться усмішок і пісень,
Бо Україна — незалежна.
Запам'ятайте, люди, світлий день!

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави.

До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Історія формування української держави має тисячолітню традицію.

У вівторок, 24 серпня, в місті Тлумачі відбулося урочисте віче «Завжди була і буде Україна» з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

Представники влади, духовенство, громадськість, учасники АТО зібралися біля пам’ятника Борцям за волю України, де пройшли урочистості.

З вітальним словом та врученням нагород до всіх звернувся міський голова Тлумацької територіальної громади Ігор Петрук та депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Яворський. В рамках заходу згадали наших земляків, які загинули на Сході та  пройшло покладання квітів до пам’ятників Борцям за волю України, пам’ятних знаків Небесної Сотні, загиблих учасників АТО і до меморіальної дошки  полеглому воїну АТО Віталію Козаку з міста Тлумача.

Своє музичне вітання усім подарував Анатолій Голубчак, аматори народного мистецтва з села Гринівці представили віршовану композицію про Україну (кер. Василь Гринюк).

Священнослужителі міста привітали жителів громади зі святом та побажали усім Божого благословення.

По завершенню заходу пройшов флешмоб «Діти Тлумаччини за єдину Україну» за участі вихованці закладів дошкільної освіти «Сонечко» та «Дюймовочка» міста Тлумача. Діти розказували вірші, заспівали пісню, танцювали танець та розмальовували на асфальті карту України.